Dominika Stelmach i Mezo w nowych rolach na 19.PKO Poznań Maratonie!

Do 19. PKO Poznań Maratonu pozostało już naprawdę niewiele czasu i wydawać by się mogło, ze znamy już wszystkie atrakcje i niespodzianki tegorocznej edycji. Otóż nie! Organizatorzy - Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji serwują kolejne atrakcje i nowości!

Metoda Galloway’a, negative split, a może positive split?

- Przygotowaliśmy dla zawodników trzech dodatkowych pacemakerów, którzy pobiegną ustalonymi metodami, innymi niż trzymanie równego tempa klasycznie stosowanego przez maratońskie zające. Metody te to: Metoda Galloway’a, positive split i negative split – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 19.PKO Poznań Maratonu.

 – Tak szerokiego wyboru pacemakerów najprawdopodobniej nie zaoferował żaden inny bieg maratoński w Polsce. Owszem, zdarzały się biegi z “zającami” biegnącymi według strategii negative split i tradycyjnie w stałym tempie, ale u nas zadebiutuje jeszcze Galloway i positive split. Jesteśmy ciekawi, jaką popularnością wśród maratończyków będą cieszyć się pacemakerzy biegnący według tych strategii. – dodaje Łukasz Miadziołko.

O metodach można poczytać więcej tutaj: https://bit.ly/2OGZvce

 Pacemakerzy biegnący dodatkowymi metodami będą ustawieni wśród zawodników tak jak pozostałe „zające”. Będą posiadali wysokie flagi typu husaria z napisem metody oraz czasem, na który pobiegną w kolorze: Galloway – niebieska (czas 4:00), Negative split – czerwona (czas 3:30), Positive split – żółta (czas 3:45). Natomiast z zielonymi flagami pobiegną pacemakerzy prowadzący na czasy tzw. stałym tempem.

Poznań Maraton.Poznań Maraton. materiał prasowy

Nowości nie zabraknie również wśród pacemakeów prowadzących bieg tzw. stałym tempem, bowiem wśród nich, w nowej roli: maratonka - Dominika Stelmach, która wsparcia udzieli zawodnikom biegnącym na czas 3:00 oraz muzyk – Jacek Mejer Mezo, który ze swoją grupą zawodników zamierza zameldować się 30 minut później.

 19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 14 października.

Zapisy: https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/6/choose

Opłata startowa do 30.09 wynosi 150 zł, od 1.10.2018 za start w Maratonie będzie trzeba zapłacić już 200. zł

Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

Do zobaczenia na starcie!