19. PKO Poznań Maraton zbliża się wielkimi krokami!

Za niespełna 4 tygodnie, dokładnie 14 października o godz. 9.00 wystrzał startera sprawi, że na poznańskie ulice już po raz 19-sty wybiegną entuzjaści biegania, by zmierzyć się z dystansem 42 kilometrów. Wiara we własne możliwości, stalowe mięśnie i nerwy, sprawiają, że biegowi zapaleńcy uwierzą, że mogą wszystko, by pokonać ten królewski dystans. Dziś jednak przed zawodnikami ostatnie szlify formy, a przed Organizatorami ostatnie "agitacje", by przekonać tych niezdecydowanych do podjęcia wyzwania.

Na co mogą liczyć uczestnicy tegorocznej edycji?

Na pewno na bogaty pakiet startowy, atrakcyjne nagrody oraz na wsparcie kibiców i pacemakerów!

W ramach pakietu każdy uczestnik otrzyma: numer startowy, chip do pomiaru czasu, techniczną koszulkę marki 4F, butelkę piwa „Miłosław Bezalkoholowe Ipa” o chmielowym aromacie i smaku oraz poczwórną dawkę czekoladowej energii od Terravity, a są nimi: 4 batony typu chocko stck: mleczy, gorzki, mleczny z nadzieniem jogurtowo – malinowym, gorzki z nadzieniem miętowym.

19. PKO Poznań Maraton19. PKO Poznań Maraton MARCIN RAJCZAK


Każdy z uczestników będzie miał okazję wygrania atrakcyjnych nagród. W tym roku szansa na:

  • 10 nagród fnansowych o wartości 1 000 zł każda,
  • weekendowy pobyt dla dwóch osób w Sheraton Tel Aviv Hotel w Izraelu,
  • akredytacja VIP na wybrany mecz domowy Lecha Poznań w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019.


Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy oderwać od swojego numeru startowego kupon do losowania i wrzucić go do specjalnie przygotowanej urny w Biurze Zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Losowanie odbędzie się tuż po biegu, wśród wszystkich zawodników którzy ukończą Maraton w regulaminowym czasie 6 godzin.


Uczestnicy Maratonu również i w tym roku będą mogli liczyć na wsparcie kibiców. Swoją strefę dopingu szykują już m.in.: Sponsor Tytularny Imprezy - PKO Bank Polski, KKS Lech, klub biegacza maratonczyk oraz ekipa Night Runners.


W pokonaniu dystansu zawodnikom pomogą też pacemakerzy, którzy oprócz tradycyjnej metody - stałym tempem od startu do mety, poprowadzą bieg jeszcze trzema innymi: Galloway tzw. marszobieg, zaczynający pierwszą część dystansu wolnym tempem, a drugą część szybciej - negatve split oraz positve split, będący odwrotnością metody negatve split.


„Trasa Maratonu w stosunku do roku ubiegłego uległa lekkiej modyfkacji. Usunięta na Drodze Dębińskiej tzw. agrafa powinna pozwolić zawodnikom w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników oraz biciu rekordów życiowych, których z całego serca jako biegacz i maratończyk życzę wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji” – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor 19. PKO Poznań Maratonu.

19. PKO Poznań Maraton19. PKO Poznań Maraton materiał prasowy

Gdyby jednak wyżej wymienione atrakcje i ciekawostki nie były ostatecznym argumentem, przekonującym do startu, to niech nim będzie nim wysokość wpisowego. Do 30 września opłata startowa wynosi 150 zł, po tym terminie ulegnie zwiększeniu do 200 zł. Zapisy przyjmowane będą do 13 października.


19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza odbędzie się 14 października.


Zapisy: https://runner.marathon.poznan.pl/run/join/6/choose
Szczegółowy przebieg trasy: https://marathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/trasa/
Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

Do zobaczenia na starcie!