Maraton w Berlinie - trzech gigantów w jednym biegu

Jeden z największych biegów na świecie. Impreza w Berlinie organizowana jest od 1974 r. Słynie z płaskiej i szybkiej trasy, która sprzyja w biciu rekordów życiowych.

Maraton w Berlinie to wyjątkowy bieg, nic więc dziwnego, że wielu amatorów marzy by wziąć udział w tak prestiżowej imprezie. Bieg przyciąga rok w rok blisko 40 tys. biegaczy. Zapisy trwają zazwyczaj bardzo krótko, a o tym czy zawodnik znajdzie się na liście decyduje często los.

W 44 edycji BMW Berlin Marathon weźmie udział rekordowa liczba 43 852 biegaczy z 137 krajów.

Mimo tego, że maraton ten jest jednym z największych, to uchodzi również za jeden z najlepiej zorganizowanych. Niemal wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a każdy zawodnik czuje się wyjątkowo. Biegacze chętnie wracają na trasę BMW Berlin Marathon.

Poznaj faworytów BMW Berlin Marathon

Elita BMW Berlin Marathon, 2017Elita BMW Berlin Marathon, 2017 materiał prasowy

W Berlinie zapowiada się wyścig pełen emocji. Na trasie maratonu zmierzą się światowej klasy maratończycy. Rekordy życiowe pierwszych trzech biegaczy są bardzo imponujące. Jeśli Bekele jest w formie życiowej, to z pewnością ma ogromne szanse na zwycięstwo.

W biegu liczy się również Kenijczyk Eliud Kipchoge, który niedawno podjął próbę złamania dwóch godzin w maratonie. Czy powtórzy tę próbę w oficjalnym starcie? To jednak nie wszystko, bo obaj Panowie zmierzą się z byłym rekordzistą świata, Wilsonem Kipsangiem.

Śmiało można powiedzieć, że w tegorocznej edycji spotka się trzech gigantów, jacy nigdy nie rywalizowali razem w jednym biegu.

BMW Berlin Marathon, 2017BMW Berlin Marathon, 2017 materiały prasowe

Główną faworytką wydaje się Kenijka Gladys Cherono, która w 2015 roku wygrywała maraton w Berlinie ze świetnym rezultatem 2:19:25. Jednocześnie zabrakło jej zaledwie 13 sekund do pobicia rekordu trasy z 2005 roku.

Cherno rywalizować będzie m.in z czterema zawodniczkami, które są w stanie pokonać barierę poniżej 2:25. Według dyrektora biegu, Marka Milde, wszystko wskazuje na to, że jest szansa na pobicie rekordu trasy wśród kobiet i biegania na poziomie 2:20.

Valary Aiyabai, 26-letnia maratonka zapowiada równy i szybki bieg, chciałby powtórzyć sukces z Pragi. Reprezentantka Kenii jest również zwyciężczynią maratonu z Barcelony i Walencji w 2016 roku.

Świetną formę potwierdziła już w tym roku 25-letnia Amane Beriso. Była drugą zawodniczką podczas maratonu w Pradze, metę przekroczyła z czasem 2:22:15

Maraton w Berlinie to nie tylko rywalizacja elity. To święto dla wszystkich maratończyków, którzy 24 września zmierzą się z dystansem 42 km 195 m. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.