38. PZU Maraton Warszawski zbliża się wielkimi krokami

25 września spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu wystartują tysiące maratończyków. W tym roku Fundacja ?Maraton Warszawski? przygotowała także Bieg na Piątkę oraz Sztafetę Maratońską. Maratończycy mogą wziąć udział w akcji #BiegamDobrze, pierwszym biegowym projekcie w kraju opartym na modelu aktywnej charytatywności. W akcję włączył się m.in. aktor Bartek Topa, a do tej pory akcja zebrała prawie 600 tysięcy złotych.

42 km 195 metrów i dużo więcej atrakcji

38. edycja PZU Maratonu Warszawskiego wystartuje w tym roku z jednej z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych lokalizacji stolicy: spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego, który w tym roku obchodzi 200-lecie swojego istnienia. Meta biegu będzie zlokalizowana na Wisłostradzie przy Parku Fontann. Będzie to jednocześnie wielki powrót tego miejsca na trasę królewskiego biegu.

ZOBACZ MAPĘ NOWEJ TRASY MARATONU WARSZAWSKIEGO >>

Trasa 38. PZU Maratonu WarszawskiegoTrasa 38. PZU Maratonu Warszawskiego Maraton Warszawski

Po raz pierwszy w historii Maratonu Warszawskiego zawodnicy ruszą spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie to związane z 200. rocznicą powstania warszawskiej uczelni.

- Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i pomyślałem, że w roku jego jubileuszu nie mogę lepiej uhonorować swojej macierzystej uczelni niż umieszczając ją na trasie najważniejszego dzieła mojego życia – Maratonu Warszawskiego. Dlatego właśnie 25 września tego roku wszyscy spotkamy się na Krakowskim Przedmieściu pod bramą główną Uniwersytetu. Mam nadzieję, że to będzie nasze wspólne święto: biegaczy i uczelni – mówi dyrektor FMW Marek Tronina.

Start 38. PZU Maratonu WarszawskiegoStart 38. PZU Maratonu Warszawskiego Maraton Warszawski

Tradycyjnie trasa Maratonu Warszawskiego skupiać się będzie na najpiękniejszych oraz historycznych punktach Warszawy, czego ukoronowaniem jest tegoroczna lokalizacja startu i mety. A całą trasę można zobaczyć na przygotowanym przez organizatorów filmie:

 

 Dołącz do Biegu na Piątkę i pobiegnij z Maratonem Warszawskim

Organizatorzy Maratonu Warszawskiego do biegania zachęcić chcą nie tylko doświadczonych zwolenników długich dystansów. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją sportową przygodę lub dla mistrzów krótkiego biegu Fundacja „Maraton Warszawski” przygotowała Bieg na Piątkę oraz Maratońską Sztafetę.

Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach, by pokonać dystans ponad 42 kilometrów przygotowano specjalny, 5 kilometrowy fragment trasy.

Ubiegłoroczny PZU Maraton WarszawskiUbiegłoroczny PZU Maraton Warszawski FRANCISZEK MAZUR

Amatorzy biegania, pomimo krótszego dystansu, będą mogli poczuć na własnej skórze atmosferę wielkiego biegu oraz aktywnie świętować dwusetne urodziny uniwersytetu. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal, a zwycięzcy klasyfikacji kobiet i mężczyzn otrzymają puchary.

Na bieg można zapisać się poprzez formularz  do 20-tego września. Do 12 września opłata startowa wynosi 50 zł.

Na zwolenników grupowego biegania czeka Sztafeta Maratońska

Zorganizowana w ubiegłym roku drużynowa rywalizacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy postanowili ją powtórzyć. Trzyosobowa drużyna wystartuje i pokona całą trasę razem z uczestnikami Maratonu. To wspaniała możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o przebiegnięciu królewskiego dystansu. W ten sposób można także zamknąć sezon biegowy z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z firmy.

36. PZU Maraton Warszawski - doping kibiców36. PZU Maraton Warszawski - doping kibiców FRANCISZEK MAZUR

Sztafety również mają możliwość charytatywnego udziału w akcji #BiegamDobrze.

Dystanse tegorocznej Sztafety to kolejno ok. 11 km, 21 km i 10 km w końcowym odcinku. Opłata startowa wynosi 200 zł, a limit drużyn ustalono na 500.

Bartek Topa bierze udział w akcji #BiegamDobrze!

38. PZU Maraton Warszawski to nie tylko bieg i sportowe emocje. Maratończycy i ich kibice mogą równocześnie wziąć udział w akcji #BiegamDobrze - to pierwszy biegowy projekt w kraju oparty na modelu aktywnej charytatywności. Bartek Topa wystartuje w sztafecie maratońskiej pod szyldem akcji „#BiegamDobrze, bo w słusznej sprawie biegnie się lżej”.

Bartłomiej TopaBartłomiej Topa Fot. Albert Zawada / Agencja Wyborcza.pl

Bartłomiej Topa, znany aktor filmowy oraz teatralny, od kilku lat współpracuje z Fundacją SYNAPSIS. W tym roku wystartuje w sztafecie maratońskiej, która jest biegiem towarzyszącym dla 38. PZU Maratonu Warszawskiego. Podczas imprezy aktor chce wesprzeć osoby z autyzmem biorąc udział w akcji #BiegamDobrze. W tym celu biegnie z podopiecznym Fundacji – Adrianem – wspólnie z nim zbierając pieniądze na specjalistyczną terapię.

36. PZU Maraton Warszawski - doping kibiców zorganizowany przed 'Gazetę Wyborczą' na rogu Czerniakowskiej i Chełmskiej36. PZU Maraton Warszawski - doping kibiców zorganizowany przed "Gazetę Wyborczą" na rogu Czerniakowskiej i Chełmskiej KRZYSZTOF MILLER

Na autyzm nie ma lekarstwa, ale terapia może zdziałać cuda. Adrian w kwietniu bieżącego roku spełnił swoje marzenie startując w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim jako biegacz charytatywny Fundacji SYNAPSIS. Jego celem było zebranie 1000 zł. Takich osób jak Adrian, objętych specjalistyczną terapią realizowaną w Fundacji SYNAPSIS m.in. dzięki środkom z akcji #BiegamDobrze, jest ponad 300. Topa zachęca do wspierania jego drużyny, która obrała za cel zdobycie 6 tysięcy złotych dla Fundacji SYNAPSIS. Aktor z dużym zaangażowaniem komentuje swój start w ramach akcji.

- Biegam, ponieważ bieganie powoduje, że mam czas, aby pomyśleć i zastanowić się nad tym, co mnie otacza. Wszystkie funkcje organizmu pracują wtedy na zwiększonych obrotach, a procesy myślowe szaleją. Każdy bieg musi mieć cel – kiedyś postanowiłem, że będę biegał dla innych, po to, aby ludziom potrzebującym żyło się lepiej i lżej. Startuję w akcji #BiegamDobrze i wspólnie z moją drużyną pokonamy 42 km dla dzieciaków i młodzieży z Fundacji SYNAPSIS. Każdego, kto chce pobiec ze mną, zachęcam do wsparcia naszej drużyny. Biegamy charytatywnie, bo to czyni bieg lepszym.

36. PZU Maraton Warszawski36. PZU Maraton Warszawski PRZEMEK WIERZCHOWSKI

#BiegamDobrze to pierwszy tego typu biegowy projekt w Polsce, którego celem jest połączenie aktywności z działalnością charytatywną. Do tej pory akcja towarzyszyła: 37. PZU Maratonowi Warszawskiemu, 11. PZU Półmaratonowi Warszawskiemu i  12. Ekidenowi. Uczestnicy akcji zebrali wspólnie ponad 590 000 zł na cele dobroczynne!

Profil Bartka Topy na #BiegamDobrze: http://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/1992

Więcej informacji o akcji #BiegamDobrze: http://pzumaratonwarszawski.com/biegamdobrze/

 

WSZYSTKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE 38. PZU MARATONU WARSZAWSKIEGO DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

Wielkie biegowe święto Maraton Warszawski startuje już 25 września.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.