Magiczne miejsca, Spodek i piękne zaułki. Zobacz trasę PKO Silesia Marathon [WIDEO]

2 października ulicami Katowic pobiegnie parę tysięcy uczestników. Dla części z nich to długo oczekiwany maratoński start, dla niektórych zmagania z półmaratonem. Ambasadorzy biegu Ola Mądzik i Maciej Żmijewski zapraszają na trasę PKO Silesia Marathon!

Dwójka blogerów biegowych: Ola Mądzik z Pora na Majora i Uzależniony od ruchu Maciej Żmijewski zabierają nas na biegową wycieczkę po trasie październikowego biegu. Biegu wyjątkowego, bo odkrywającego przed uczestnikami zaułki Śląska, do których nie zawsze jest okazja dotrzeć.

PRZEMYSŁAW JENDROSKA

- Pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy kiedy myślę o Silesia Marathon to Nikiszowiec. Magiczne miejsce koło 25 km biegu i warto wspinać się na kolejnych podbiegach, by tam dotrzeć. Dla mnie miejsce magiczne i na długo zapadło mi w pamięć. Katowice kojarzą się głównie z zanieczyszczeniem i brakiem zieleni. Jeśli ktoś się zdecyduje na ten maraton, to szybko się przekona, że Śląsk może być piękny, magiczny, a Dolina Trzech Stawów jest przepiękna!- mówi Ola Mądzik, ambasadorka biegu.

W pierwszy weekend października na starcie stanie parę tysięcy uczestników. Do wyboru będą mieli dystans maratonu, półmaratonu oraz minimaratonu, który liczy 4,2 km.

05.10.2014 Katowice , Nikiszowiec . Zawodnicy Silesia Marathonu przebiegaja na 28 kilometrze biegu przez zabytkowa dzielnice Katowic Nikiszowiec . 
Fot. Przemyslaw Jendroska / Agencja Gazeta 
05.10.2014 Katowice , Nikiszowiec . Zawodnicy Silesia Marathonu przebiegaja na 28 kilometrze biegu przez zabytkowa dzielnice Katowic Nikiszowiec . Fot. Przemyslaw Jendroska / Agencja Gazeta  PRZEMYSŁAW JENDROSKA PRZEMYSŁAW JENDROSKA

Dlaczego jeszcze warto wystartować w tym biegu?

- Z tego co wiem to jedyny maraton, który biegnie przez trzy miasta: Katowice, Siemianowice Śląskie i Mysłowice. Co dalej? Koszulka z z ubiegłorocznej edycji biegu wygrała konkurs za najładniejszą koszulkę biegową pod czym się podpisuję. I na koniec chyba najważniejsze - organizacja. W mojej ocenie jeden z lepiej zorganizowanych biegów w Polsce, jeszcze nie masowy, a z klimatem (chociażby orkiestra górnicza, która odprowadza zawodników na start). Polecam zmierzyć się z tą niełatwą trasą, która czyni ten bieg wyjątkowym. - zachęca blogerka.

Szczegóły biegu oraz zapisy na stronie http://www.silesiamarathon.pl/

Przygotowania ambasadorów do PKO Silesie Marathon można śledzić na ich profilach na FB: Pora na Majora i Uzależniony od ruchu