DOZ Maraton Łódź z PZU 2016. Startują darmowe treningi!

7 października w siedmiu miastach województwa łódzkiego zaczynają się darmowe przygotowania do szóstej edycji DOZ Maratonu Łódź z PZU.

DOZ Maraton Łódź z PZU zaplanowano na 17 kwietnia 2016 r. - To wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do startu na królewskim dystansie nawet dla początkującego biegacza - mówi Jacek Chmiel , główny trener Drużyny DOZ . - W bezpłatnych treningach może wziąć każdy, kto chce zadbać o kondycję i zdrowie w gronie innych pasjonatów biegania. Zapraszamy nie tylko maratończyków.

DOZ Drużyna to grupa treningowa stworzona w Łodzi w 2011 r. Początkowo w treningach brało udział kilkanaście osób. W ubiegłym roku na zajęciach stawiało się ponad 100 biegaczy.

Finisz Łódź Maratonu Dbam o ZdrowieFinisz Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta

- Ponieważ w naszej imprezie biorą udział biegacze nie tylko z Łodzi, postanowiliśmy rozwinąć nasz program przygotowań - mówi Michał Drelich , dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU . - Oprócz łódzkich treningów, biegacze będą mogli przygotowywać się również w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Skierniewicach i Tomaszowie Mazowieckim.Pierwszy trening odbędzie się 7 października (w środę) w Łodzi o godz. 18.30 . Zbiórka w Atlas Arenie przy wejściu na salę rozgrzewki.

W pozostałych miastach treningi rozpoczną się 11 października (w niedzielę) i tak jak w Łodzi, odbywać się będą w każdą środę o godz. 18.30 i niedzielę o 9.

Udział w treningach Drużyny DOZ jest bezpłatny!

Więcej informacji o treningach Drużyny DOZ , o miejscach zbiórek oraz trenerach można znaleźć na stronie www.lodzmaraton.pl w zakładce trening.

DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku. Sponsorami tytularnymi wydarzenia są DOZ SA oraz PZU, a impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Łodzi i Województwa Łódzkiego.

Zgłoszenia do maratonu i biegu towarzyszącego na dystansie 10 km są przyjmowane na stronie www.lodzmaraton.pl .