Maraton w Nowym Jorku. 50 tys. biegaczy m.in. Karolina Woźniacka i dawne gwiazdy NBA!

Jak co roku w maratonie w Nowym Jorku, największym biegu na 42,195 km na świecie, wystartuje wiele gwiazd sportu. Tym razem królewski dystans ma zamiar pokonać m.in. Karolina Woźniacka, jedna z najlepszych tenisistek. Transmisja w niedzielę od godz. 15.30 na żywo w Eurosporcie.

W największym maratonie na świecie ma pobiec około 50 tysięcy uczestników. Trasa, która wiedzie przez pięć głównych okręgów Nowego Jorku, nie należy do najłatwiejszych. O zwycięstwo powalczą jedni z najlepszych zawodników świata m.in. Geoffrey Mutai , Wilson Kipsang i Stephen Kiprotich .

Ten pierwszy postara się o trzeci triumf w imprezie i poprawienie własnego rekordu trasy, który wynosi 2 godziny, 5 minut i 6 sekund. Największym rywalem Kenijczyka powinien być jego rodak Kipsang , który powalczy nie tylko o 100 tysięcy dolarów za zwycięstwo w tym biegu, ale także o dodatkowe 500 tys. dol. za wygraną w cyklu World Marathon Majors . Groźni będą też: mistrz olimpijski i świata Kiprotich , Lelisa Desisa , Gebre Gebremariam i Meb Keflezighi . Wśród kobiet walkę o zwycięstwo powinny stoczyć Mary Keitany i Buzunesh Deba .

Z legendarnym dystansem zmierzą się też m.in. tenisistka Karolina Woźniacka . Kibice koszykówki będą z kolei dopingować na trasie ekipę byłych zawodników NBA, wśród których znajdą się m.in. Charles Oakley, Bernard King i Allan Houston.

Na maraton do Nowego Jorku poleciał również Mateusz Jasiński , TrenerBiegania.pl i nasz ekspert. Jego relację z biegu oraz dalszej części wyprawy #30dniwraju będziemy zamieszczać na PolskaBiega.pl .

Na miejscu są również: znany dziennikarz Maciej Kurzajewski i Robert Nałęcz , znany w biegowym świecie jako Panrunner. Poniżej fragment nowojorskiego joggingu w wykonaniu obu panów.

 

Trwającą dwie i pół godziny relację na żywo z tego wydarzenia przeprowadzi w niedzielę kanał Eurosport. Początek o godz. 15:30.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.