Łódź Maraton Dbam o Zdrowie z certyfikatem IAAF Road Race Silver Label

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie został ponownie nagrodzony przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną. Łódzka impreza nie jest już brązowym, ale srebrnym biegiem IAAF. Takim certyfikatem mogą się poszczycić zaledwie 22 biegi na świecie, a Łódź Maraton DoZ jest pierwszym polskim biegiem, która otrzymał to wyróżnienie.

IAAF Road Race Silver Labe to pierwsze takie wyróżnienie dla biegu rozgrywanego w Polsce. W 2014 roku na całym świecie srebrną odznakę otrzymało zaledwie 11 maratonów.

- Przyznanie nam prestiżowej odznaki IAAF Road Race Silver Labe stawia nas w elicie światowych maratonów. Odznaka jest przyznawana w oparciu o ostre kryteria, a jej otrzymanie jest potwierdzeniem wysokich standardów organizacyjnych łódzkiego maratonu. Staramy się, aby nasza impreza z roku na rok była coraz lepsza i ciekawsza - mówi Michał Drelich, dyrektor Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.

Od początku października na stronie www.lodzmaraton.pl trwają zapisy do piątej edycji biegu na 42,195 km w Łodzi. W programie zawodów, oprócz maratonu, zaplanowany jest również bieg na dystansie 10 kilometrów ALE 10K RUN oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Na listach startowych znajduje się już ponad 700 osób. Organizatorzy przygotowani są na przyjęcie nawet 10 tysięcy biegaczy.

Sponsorem tytularnym maratonu jest DOZ.pl, portal o zdrowiu, należący do sieci aptek Dbam o Zdrowie.

Czwarta edycja  Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie zostanie rozegrana 19 kwietnia. W ramach imprezy odbędą się 35. Mistrzostwa Polski Kobiet w maratonie.