Orlen Warsaw Marathon 2014. Trenuj za darmo do biegu na 42,195 km!

W siedmiu polskich miastach trwają darmowe treningi do drugiej edycji Orlen Warsaw Marathon, który zostanie rozegrany 13 kwietnia. Biegacze z 70 proc. frekwencją otrzymają darmowy pakiet startowy.

Powoli zaczyna się ostatni, najprzyjemniejszy etap teningów do biegu na dystansie 42,195 km. Od 7 do 12 kwietnia biegacze w Gdyni, Poznaniu, Płocku, Warszawie, Katowicach, Krakowie i Lublinie rozpoczną okres startowy. - Polega na zmniejszonej liczbie treningów. Ich ograniczona intensywność ma na celu zregenerować organizm oraz spowodować efekt "głodu biegania" - tłumaczą trenerzy na oficjalnej stronie - tłumaczą trenerzy na oficjalnej stronie Orlen Warsaw Marathon .

Ostatni etap zajęć będzie polegać na rozgrzewce, biegu ciągłym o pierwszym zakresie intensywności w tempie 4:30 min./km na dystansie od 8 do 10 km oraz ćwiczeniach sprawnościowych.

Treningi (trwają dwie godziny) prowadzone są w każdą niedzielę o godz. 10. Wyjątkiem jest Gdynia, gdzie biegacze spotykają się o godz. 9. Obowiązuje podział na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy mogą chwalić się znakomitymi życiówkami w biegach na dystansie 42,195 km. Nazwiska i osiągnięcia wszystkich specjalistów dostępne są na stronie OWM .

Gdzie się spotykamy?

Warszawa: Plac Bankowy (niebieski wieżowiec/pomnik Stefana Starzyński), Płock: Kort pod lasem przy ul. Pocztowej, Gdynia: GOSiR przy ul. Olimpijskiej 5/9, Poznań: Jezioro Rusałka przy stadionie Olimpii), Katowice: Stadion AWF, Kraków: Błonia Krakowskie/Kopiec Kościuszki, Lublin: Stadion MKS Start przy al. Piłsudskiego.

Na treningach prowadzona jest lista obecności. Przypomnijmy, że biegacze, którzy zakończą przygotowania z 70 proc. frekwencją otrzymają darmowy pakiet startowy Orlen Warsaw Marathon.

Foot ID & PRODUCT TEST

Oprócz zajęć praktycznych, uczestnicy treningów mogą wziąć udział w oficjalnych testach obuwia ASICS. Testy zostaną poprzedzone trójwymiarowym skanowaniem stopy w ramach tzw. badania Foot ID. Udział w testowaniu butów jest bezpłatny. Pierwszeństwo w badaniach mają osoby, które regularnie trenują w oficjalnych zajęciach OWM. Co ważne, podczas Product Test możliwy będzie zakup testowanych butów z 40 proc. zniżką. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ .