Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. Ponad 100 tys. dolarów na nagrody!

Po 15 tys. dolarów otrzymają zwycięzca i zwyciężczyni czwartej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie, który zostanie rozegrany 13 kwietnia przyszłego roku.

- Co roku rośnie poziom sportowy naszych zawodów i w efekcie nagrody finansowe dla triumfatorów. W 2014 r. pula nagród gwarantowanych w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie przekroczy 100 tys. dolarów - mówi Michał Drelich, dyrektor imprezy. - Chcemy, by w Łodzi co roku odbywał się najszybszy i najbardziej prestiżowy maraton w Polsce. Dlatego na starcie można się spodziewać wielu utytułowanych maratończyków. Największe nadzieje pokładamy w Karolinie Jarzyńskiej, stypendystce Maratonu DoZ. Trzymamy kciuki, aby w najbliższej edycji ustanowiła w Łodzi upragniony rekord Polski.

aa a

Tabela nagród w najbliższym Łódź Maratonie DoZ

Pieniądze nie tylko dla Afrykanów

Oprócz nagród w klasyfikacji generalnej, atrakcyjne nagrody finansowe są również do wygrania w klasyfikacji rozwoju polskiego maratonu. - Biegi na dystansie 42,195 km są zdominowane przez zawodników z Afryki. Zależy nam. żeby najlepsi polscy biegacze również mieli szansę rozwijać swój talent sportowy, a do tego niezbędne są pieniądze - mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy imprezy.

aa a

Tabela nagród w klasyfikacji rozwoju polskiego maratonu

Do tej pory do łódzkiego maratonu zapisało się 1100 osób. Oprócz głównego dystansu (42,195 km), swoich sił spróbować będzie można w biegu na 10 kilometrów, a dzieci i młodzież zmierzą się w zawodach na 1,5 km.

- Co tydzień zgłasza się około stu nowych chętnych - mówi Drelich. - Wynik ten cieszy nas tym bardziej, gdyż tego samego dnia zaplanowany jest maraton w Warszawie [Orlen]. Nie mamy się czego bać. Konkurencja zmotywuje nas wyłącznie do cięższej pracy, by zrobić imprezę lepszą niż rok temu. Wiele szczegółów zdradzić nie mogę, ale mogę zapewnić, że trasa, którą zaproponujemy, będzie najambitniejszą i najładniejszą w historii naszego maratonu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.