Zapisy na 8. Półmaraton Warszawski tylko do 28 lutego!

Ostatni gwizdek dla tych, którzy chcą wystartować w 8. Półmaratonie Warszawskim. Na liście startowej jest już 15 000 nazwisk, nadano 12 000 numerów startowych! Półmaraton odbędzie się 24 marca, start na Moście Poniatowskiego.

Już za 4 tygodnie Warszawę opanują półmaratończycy. Tysiące biegaczy spotkają się 24 marca na starcie, na Moście Poniatowskiego. Rejestracja zostanie zakończona 28 lutego. Meta będzie zlokalizowana na błoniach Stadionu Narodowego.

Tegoroczny bieg to wydarzenie na najwyższym europejskim poziomie. Chęć udziału w biegu zgłosiło 15 tysięcy osób, nadano  ponad 12 tysięcy numerów startowych. Oznacza to, że Półmaraton Warszawski w tym roku stanie się jedną z największych biegowych imprez na tym dystansie w Europie.

Bieg tradycyjnie odwiedzi najpiękniejsze miejsca stolicy Polski. Uczestnicy Półmaratonu Warszawskiego już po raz drugi wyruszą na trasę z Mostu Poniatowskiego, by po pokonaniu 21,0975 km dystansu, wbiec na metę zlokalizowaną u stóp Stadionu Narodowego w Warszawie.

- Zgodnie z ideą "Stadion Narodowy - Nasze Miejsce" zależy nam na tym, aby nasz obiekt codziennie oferował liczne atrakcje na wysokim poziomie wszystkim tym, którzy zainteresowani są spędzeniem wolnego czasu w ciekawy i aktywny sposób. W grupie tych osób są bez wątpienia entuzjaści biegania, których liczba regularnie rośnie - mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor ds. Komunikacji Stadionu Narodowego - Bardzo cieszymy się, że Fundacja "Maraton Warszawski" podjęła z nami współpracę i zdecydowała, że finał biegu odbędzie się na błoniach Stadionu Narodowego. To prestiżowa impreza z tradycją, a Stadion Narodowy chce gościć najważniejsze wydarzenia ze sportowej mapy Polski. Mamy nadzieję, że tego typu imprezy na stałe wpiszą się w kalendarz eventów organizowanych na terenie naszej wielofunkcyjnej areny.

Sztafeta 5x5Sztafeta 5x5 Fot. materiały organizatorów Fot. materiały organizatorów

W przeddzień maratonu odbędzie się jeszcze jedno wielkie wydarzenie - Sztafeta 5x5 - okazja dla biegaczy, którzy chcieliby się spróbować swoich sił na krótszym dystansie. Zapisy do udziału w sztafecie są nadal otwarte, obowiązuje limit 250 zespołów.

Więcej na temat półmaratonu w Warszawie przeczytasz w artykule: Półmaraton Warszawski - co, gdzie i kiedy? O Sztafecie 5x5 przeczytasz w artykule: Wystartuj w Sztafecie 5x5 - zapisy otwarte Zajrzyj również do naszego działu: PÓŁMARATON.

Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli zapisać się na 8. Półmaraton Warszawski zapraszamy do rejestracji na stronie: www.polmaratonwarszawski.pl .