Karolina Jarzyńska - rekordzistka Polski w półmaratonie - pobiegnie w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie zakontraktował pierwszą gwiazdę. 14 kwietnia w Łodzi pobiegnie Karolina Jarzyńska, rekordzistka Polski w półmaratonie (1:10:36) i ostatnio najlepsza polska maratonka, nasza reprezentantka z Londynu. Na liście startowej łódzkiej imprezy jest już ponad dwa tysiące zawodników.

Tekst pochodzi z www.lodz.sport.pl

Jarzyńska to czterokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach na 5 km (złoto i trzy brązy) oraz srebrna medalistka na dystansie 10 km. Rekordzistka Polski w półmaratonie (1:10:36 - 2011 r.). Pobiegła maraton na olimpiadzie w Londynie - z czasem 2:30:57 zajęła 36. miejsce. Jej rekord życiowy w maratonie to 2:27:16.

Biegaczka została właśnie stypendystką Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. W kwietniu wystartuje w łódzkim maratonie. - Karolina jest profesjonalistką i przesympatycznym człowiekiem. Mieliśmy okazję poznać ją w ubiegłym roku, kiedy w Łodzi wygrała bieg na 10 kilometrów. Cieszymy się, że ponownie wystartuje w Łodzi w naszej imprezie, tym razem na dystansie maratońskim - mówi Renata Borkowska, prezes stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.

- Łódź Maraton Dbam o Zdrowie to impreza z ogromnymi aspiracjami, na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, o czym mogłam się przekonać w ubiegłym roku. Dlatego bez wahania zgodziłam się na start w łódzkim maratonie i promowanie tej imprezy swoim nazwiskiem - mówi Karolina Jarzyńska.

Do łódzkiego biegu zgłosiło się już ponad dwa tysiące osób. Organizatorzy liczą, że najszybsza w Polsce trasa oraz finisz na czerwonym dywanie w Atlas Arenie 14 kwietnia ściągną na start 3,5-4 tysiące zawodników. Zapisy na www.lodzmaraton.pl

Dołącz do nas na Facebooku.

Przeczytaj więcej na temat Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.