8. Półmaraton Warszawski w wersji "unlimited" - miejsca wystarczy dla każdego

Kilkanaście tysięcy ludzi pobiegnie ulicami Warszawy 24 marca, podczas 8. Półmaratonu Warszawskiego. Na liście startowej jest już ponad 12 tysięcy nazwisk, a organizatorzy po kilku nieprzespanych nocach postanowili znieść limit 9000 startujących. - Przyjąć można oczywiście nieograniczoną liczbę zgłoszeń, ale zapewnić bezpieczeństwo i komfort kilkunastu tysiącom biegaczy to olbrzymia odpowiedzialność - mówi Magda Skrocka-Kołodziejska z Fundacji Maraton Warszawski.

- Uznaliśmy jednak, że po rozbudowaniu zaplecza imprezy, zwiększeniu liczby wolontariuszy do ponad 900 osób oraz wprowadzeniu specjalnych procedur wewnętrznych, jesteśmy w stanie zagwarantować uczestnikom 8. Półmaratonu Warszawskiego taką jakość, do jakiej na imprezach Fundacji "Maraton Warszawski" są przyzwyczajeni - dodaje Magda.

7. Półmaraton Warszawski7. Półmaraton Warszawski Fot. Przemek Wierzchowski /Agencja Gazeta Fot. Przemek Wierzchowski /Agencja Gazeta

O godzinie 10 rano, 24 marca z Mostu Poniatowskiego wystartuje każdy, kto do 28 lutego dokona pełnej rejestracji - czyli wypełni formularz i zapłaci wpisowe. Ilu ludzi stanie na moście tego dnia? Sami jesteśmy tego bardzo ciekawi, bo liczba półmaratończyków w Warszawie będzie również niezłym wskaźnikiem popularności biegania w Polsce. Wszak dystans 21,097 km nie jest już osiągalny "z marszu", wymaga trochę samozaparcia, pracy na treningach i konsekwencji w przygotowaniach. Wymaga już po prostu - bycia biegaczem.

8. Półmaraton Warszawski najprawdopodobniej pobije pod względem liczby uczestników ubiegłoroczną edycję "Biegnij Warszawo", w którym wystartowało ponad 10 000 ludzi, co już było uznane za potężną grupę. Półmaraton w Warszawie ma szansę stać się jedną z największych imprez na tym dystansie w Europie. Zaledwie kilka półmaratonów na naszym kontynencie gromadzi ponad 10 tysięcy biegaczy.

Półmaraton warszawskiPółmaraton warszawski Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

- Spodziewaliśmy się oczywiście rekordu frekwencji, ale na pewno nie takiej nawałnicy chętnych - mówi Marek Tronina, prezes Fundacji "Maraton Warszawski". - To sukces nie tylko Fundacji, ale przede wszystkim wszystkich tych, którzy 24 marca staną na starcie, bo przygotowanie się do półmaratonu i ukończenie go to naprawdę poważne wyzwanie. A że wprowadzi to Półmaraton Warszawski do ścisłej europejskiej czołówki - to satysfakcja jest tym większa - dodaje.

Do końca stycznia można załapać się na opłatę startową w podstawowej wysokości 80 złotych. Osoby płacące za start w lutym będą musiały wyciągnąć z portfela 120 zł żeby dołączyć do grona warszawskich półmaratończyków.

Fundacja chce szczególnie uhonorować te osoby, które zgłosiły się do udziału w 8. Półmaratonie Warszawskim w wyznaczonym limicie 9000 biegaczy - wśród nich zostanie rozlosowanych kilka specjalnych nagród: pamiątkowe techniczne koszulki półmaratonu oraz nagroda główna - możliwość trenowania do 8. Półmaratonu Warszawskiego pod okiem aktualnej mistrzyni Polski w półmaratonie - Aleksandry Jawor.

Szukasz planu do półmaratonu? Mamy coś dla Ciebie.

Podkreślamy zatem jeszcze raz - zapisy trwają! Chcesz dołączyć - przejdź na www.polmaratonwarszawski.pl.

Półmaraton warszawskiPółmaraton warszawski Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Zostań zającem Przy okazji informujemy, że organizatorzy szukają jeszcze pacemakerów . Jeśli macie w sobie "zajęczą" żyłkę i chcecie pomóc innym dotrzeć do mety w wyznaczonym czasie - zgłoście się. Zające poprowadzą na wynik: 1:25, 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:15 i 2:30. Fundacja poszukuje jeszcze prowadzących na czasy: 1:30, 1:35, 1:50, 2:15, 2:30.

Czym trzeba się wykazać? Kandydat na pacemakera powinien mieć ukończone co najmniej dwa półmaratony i legitymować się wynikiem o minimum 5 minut lepszym od zakładanego czasu biegu. Pacemakerzy mogą liczyć na bezpłatny udział w biegu oraz specjalne koszulki techniczne. Kontakt: martyna.lewandowska@maratonwarszawski.com.

Do zobaczenia na trasie! Chcę wiedzieć więcej na temat 8. Półmaratonu Warszawskiego.

Dołącz do nas na Facebooku.