6. Poznań Półmaraton już w niedzielę 7 kwietnia

Zapisy do poznańskiego półmaratonu zostały już zamknięte, limit zgłoszeń zwiększono do 7650, w związku z ogromnym zainteresowaniem. Biegacze wyruszą w trasę tradycyjnie z ulicy Abpa Antoniego Baraniaka, o godzinie 9 rano. Chwilę przed nimi wystartują rolkarze i wózkarze. Zobacz interaktywną mapę i pobaw się w symulację swojego startu.

Trasa poprowadzi m. in. ulicą Szwajcarską w kierunku Kompanii Piwowarskiej, Kurlandzką, przez Rataje, Piłsudskiego, Zamenhofa, na drugą stronę Warty przez Most Przemysława I. Dalej przy ogródkach działkowych, Rolną i Dolną Wildą, przy Stadionie im Edmunda Szyca, ulicą Garbary, Mostową, z powrotem Mostową nad Wartą i nad Jeziorem Maltańskim aż do hangarów, gdzie będzie zlokalizowana meta.

5. Poznań Półmaraton. 1 kwietnia 2012 r.5. Poznań Półmaraton. 1 kwietnia 2012 r. Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta

Interaktywna mapa trasy została stworzona tak, by można było symulować gdzie znajdą się poszczególni zawodnicy po upływie konkretnego czasu. Wpisujemy swój przewidywany wynik i obserwujemy co dzieje się na trasie - gdzie są pacemakerzy na konkretne czasy, a gdzie elita mężczyzn i kobiet. Suwak u dołu mapy odzwierciedla upływ czasu w dniu biegu. Ikony reprezentujące biegaczy poruszają się po trasie w różnym tempie, tak aby uzyskać określony wynik w momencie dotarcia na metę. Na mapę naniesionych jest ponadto wiele dodatkowych informacji - znaczniki kilometrów, blokady dróg, zabytki i atrakcje, punkty odżywiania, punkty medyczne i fotograficzne, czy obiekty na mecie.

Materiały Poznań Półmaratonu

Program imprezy:

5 kwietnia 2013 r. (piątek) 9-20 Biuro Organizacyjne - wydawanie numerów startowych (Hala Arena) 9-20 Targi Expo (Hala Arena)

6 kwietnia 2013 r. (sobota) 9-20 Biuro Organizacyjne - wydawanie numerów startowych (Hala Arena) 9-20 Targi Expo (Hala Arena) 14-20 Pasta Party

7 kwietnia 2013 r. (niedziela) 8:30 Ceremonia otwarcia 6. Poznań Półmaraton 3:35 Wspólna rozgrzewka, prowadzenie fitness klub Magiel 8:50 Start rolkarzy i wózkarzy 9:00 Start biegaczy ok.9:20-9:30 Finisz rolkarzy i wózkarzy oraz dekoracje ok. 10:05-11:30 Finisz biegaczy i dekoracje ok. 12:00 Ceremonia zamknięcia

5. Poznań Półmaraton5. Poznań Półmaraton Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta

Co warto wiedzieć przed startem?

Pakiety startowe wydawane będą w Biurze Półmaratonu, Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33 w dniach: - piątek, 5 kwietnia w godzinach 9-20 - sobotę, 6 kwietnia w godzinach 9-20 7 kwietnia 2013, Biuro Półmaratonu jest nieczynne. Jeżeli ktoś nie może osobiście odebrać pakietu startowego, wystarczy że przekaże kartę startową osobie, która będzie odbierać pakiet za niego.

Szukasz planu treningowego do półmaratonu? Znajdziesz go tutaj.

Punkty odżywiania będą rozmieszczone co 5 km. Będą również punkty kontrolne. Limit czasu pokonania trasy wynosi 3 godziny. Limit uczestników: 6500. Limit rolkarzy i wózkarzy: 300.

  • Odbierz numer startowy jak najwcześniej - organizatorzy nie są w stanie obsłużyć tysięcy zawodników od razu. Osoby posiadające żółty chip proszone są o jego aktywację w Biurze Półmaratonu w Arenie, przy stoisku z chipami.
  • Bezpłatny nocleg (6/7.04.2013) przygotowano w Hali Sportowej przy ul. Chwiałkowskiego 34 (pływalnia Chwiałka). Hala będzie otwarta od godziny 19:00. W niedzielę o godzinie 6:30 i 7:30 z Hali Sportowej ruszają bezpłatne autobusy na start Półmaratonu.
  • Nie zapomnij zabrać chipa do pomiaru czasu na start. Chip należy przyczepić do buta wplatając go w sznurówki.
  • Przyjdź na start odpowiednio wcześnie. Nie zakładaj w dniu startu nowych butów. Nie przywoź odżywek własnych.

Informacje dla kibiców:

Na stronie internetowej organizatora znajduje się arkusz międzyczasów , czyli program minutowy, który orientacyjnie pokazuje, o której godzinie i w jakim miejscu możemy się spodziewać (poza zawodnikami z czołówki) dużej grupy zawodników. Organizatorzy przygotowali międzyczasy dla zawodników, którzy dystans półmaratonu chcą pokonać w czasach od 1:20:00 do 2:10:00. Pomocna w tym również będzie interaktywna mapa.

5. Poznań Półmaraton5. Poznań Półmaraton Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta

Kilka atrakcyjnych miejsc do kibicowania: ul. Hetmańska/Rolna, Droga Dębińska przy skrzyżowaniu z ulicą Piastowską, szczególnym miejscem do kibicowania będzie również Most Rocha. Fajne zdjęcia tradycyjnie już zrobicie z mostu na ulicy Hetmańskiej (widok na ul. Droga Dębińska) oraz z kładki przy Galerii Malta.

Jak zgłosić swój udział?

Zapisy zostały zamknięte z powodu wyczerpania się limitu miejsc.

Biuro Półmaratonu : Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, 61-553 Poznań, ul. Chwiałkowskiego 34, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. tel. +48 (61) 835 79 17, fax. +48 (61) 835 79 20, e-mail: info@halfmarathon.poznan.pl.

Biuro pod tym adresem jest czynne do 4 kwietnia 2013 do godziny 12. Od 5 kwietnia do 6 kwietnia 2013 roku Biuro będzie mieściło się w Hali Arena ul. Wyspiańskiego 33, 60-751 Poznań, tel. +48 (61) 866 60 31, fax. +48 (61) 866 61 47.

5. Poznań Półmaraton. 1 kwietnia 2012 r.5. Poznań Półmaraton. 1 kwietnia 2012 r. Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Wyborcza.pl Fot. Lukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta

Ile to kosztuje? 60 zł Z opłaty startowej zwolnieni są wszyscy uczestnicy półmaratonu na wózkach.

Poznań Półmaraton odbędzie się po raz 6. Zobacz jak rosła impreza na przestrzeni latPoznań Półmaraton odbędzie się po raz 6. Zobacz jak rosła impreza na przestrzeni lat Materiały Poznań Półmaratonu Materiały Poznań Półmaratonu

Dołącz do nas na Facebooku.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.