100 tys. dolarów na nagrody w Łódź Maratonie Dbam o Zdrowie 2013. I już tysiąc zgłoszeń

Po 10 tys. dolarów otrzymają zwycięzca i zwyciężczyni Łódź Maraton Dbam o Zdrowie, który odbędzie 14 kwietnia 2013 roku.

W sumie sponsor zawodów przeznaczył aż 100 tysięcy dolarów na nagrody finansowe dla zawodników przyszłorocznego łódzkiego maratonu. I tak: najlepszy biegacz i biegaczka otrzymają po 10 tys. dolarów. Za drugie miejsce - 5 tys. dol., trzecie - 3 tys. dol, czwarte - 2 tys. dol., piąte - 1 tys. dol.

Organizatorzy łódzkiego biegu prowadzą rozmowy z wieloma znanymi maratończykami z Polski i zagranicy. - Chcemy, aby w przyszłym roku w Łodzi padł spektakularny wynik sportowy zarówno w biegu mężczyzn, jak i kobiet. Opracowujemy szybką i płaską trasę, którą z pewnością będzie można pokonać poniżej 2 godzin i 10 minut - mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie.

Już ponad tysiąc zgłoszeń

Do trzeciej edycji imprezy zgłosiło się już ponad tysiąc osób. Do biegu na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów zarejestrowało się 613 zawodników, zaś do rywalizacji na 10 kilometrów - 403.

W przyszłorocznej imprezie wystąpi też wielu biegaczy z zagranicy. M.in. z Białorusi, Kanady, Niemiec, Łotwy, Litwy, Holandii, Rosji, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Organizatorzy łódzkiego maratonu zapowiadają, że 14 kwietnia na linii startu spodziewają się około trzech tysięcy zawodników.

Artykuł pochodzi z serwisu łódź.sport.pl.