34. Maraton Warszawski - zmieniona trasa i film z jej przebiegu

Wiemy już jak zostanie poprowadzona trasa 34. Maratonu Warszawskiego, by ominąć zamknięty tunel. Między 9 a 10 kilometrem pobiegniemy starym odcinkiem Wisłostrady. Może to jedyna szansa, by przebiec Maraton Warszawski i tunelu nie zaliczyć? Przy okazji - koniecznie zobaczcie film z trasy!

Modyfikacja związana z utrudnieniami w tunelu Wisłostrady dotyczy tylko tego krótkiego odcinka trasy maratonu między 9 a 10 km.

Zobacz film z trasy 34. Maratonu Warszawskiego:

 

Lekcja historii

Start do biegu nastąpi o godzinie 9 z Mostu ks. Józefa Poniatowskiego - tak, jak tegoroczny Półmaraton Warszawski. Biegacze ustawią się od północnej strony, od strony Stadionu Narodowego. Dalej trasa poprowadzi biegaczy Alejami Jerozolimskimi do Ronda de Gaulle'a, Nowym Światem i Krakowkim przedmieściem - najpiękniejszymi deptakami Warszawy. Na tym odcinku będzie można przenieść się w czasie i trochę pozwiedzać. Zobaczymy między innymi Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Marszałka Piłsudskiego oraz Teatr Wielki. Będziemy podziwiać również Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta . Dalej, wśród kamienic przy ulicy Miodowej, przez Plac Krasińskich dotrzemy do Pomnika Zwycięstwa przy trasie W-Z i Pomnik Powstania Warszawskiego 1944. Od piątego do siódmego kilometra czeka nas łagodny, przyjemny zbieg. W tym roku nie pozwiedzamy prawobrzeżnej Warszawy. Nad Wisłą trasa poprowadzi nas Wybrzeżem Gdańskim i Wybrzeżem Kościuszkowskim, mosty i Stadion Narodowy będziemy podziwiać biegnąc po lewej stronie Wisły. Na 9 kilometrze trasa maratonu miała poprowadzić nas przez tunel . Jednak w związku z awarią, która miała miejsce w połowie sierpnia - planowana jest zmiana.

7. Półmaraton Warszawski - superbohaterowie przed Stadionem Narodowym7. Półmaraton Warszawski - superbohaterowie przed Stadionem Narodowym Fotomaraton,pl

Trasa tegorocznego półmaratonu w Warszawie kończyła się na błoniach Stadionu Narodowego, maratończycy będą finiszować na płycie boiska. Fot. fotomaraton.pl

Warszawa nowoczesna i niedostępna

Na południu Warszawy będziemy biec przez Ursynów. Dotrzemy tam przebiegając pod wiaduktami Trasy Siekierkowskiej i przez Sadybę. Z daleka przywita nas Świątynia Opatrzności. Półmetek przywitamy na Alei Wilanowskiej. Będzie można popatrzeć na tych, którzy są przed nami lub za nami bo będziemy tędy biec w tę i z powrotem. Można już zacząć przyspieszać. Za półmetkiem czeka nas najbardziej "zamiejski" odcinek trasy. Ulicą Pałacową dobiegniemy do Rezerwatu Las Natoliński - miejsca absolutnie wyjątkowego, do którego na co dzień zwykły śmiertelnik nie ma wstępu. To piękne miejsce ze starymi drzewami pomnikowymi. Na 26 kilometrze możemy się spodziewać gorącego dopingu, tu mieszkają najbardziej gorliwi kibice w Warszawie. Główną ulicą Ursynowa - Aleją KEN, pod którą prowadzi linia metra - tu również będzie łatwiej dotrzeć kibicom, dlatego warto ich wysłać w to miejsce.

7. Półmaraton Warszawski7. Półmaraton Warszawski Fot. Przemek Wierzchowski /Agencja Wyborcza.pl

Trasa tegorocznego Półmaratonu Warszawskiego również prowadziła przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat - najpiękniejsze deptaki stolicy. Fot. fotomaraton.pl

Finisz zapierający dech w piersiach

Trudny, 35. kilometr przywita nas na ulicy Puławskiej, a 37. na Placu Unii Lubelskiej. Wracamy zatem do Warszawy bogatszej historycznie i pędzimy w kierunku Belwederu i Alei Ujazdowskich . To równie piękny odcinek Warszawy, jak ten, który przywita nas na początku. maratonu. Zobaczymy pomnik Chopina, tuż obok nas będą Łazienki Królewskie , Ogród Botaniczny , aleja ambasad i Plac Trzech Krzyży z kościołem św. Aleksandra w swym centrum. 39. kilometr przywitamy już na rondzie de Gaulle'a, skąd pobiegniemy znowu ma most Poniatowskiego . Będzie już można odliczać kilometry, patrząc na potężną koronę Stadionu Narodowego. Za mostem czeka nas długi i łagodny zbieg, końcówkę biegniemy Wybrzeżem Szczecińskim i po błoniach Stadionu Narodowego . Pierwszą bramą za mostem Poniatowskiego wbiegamy do tunelu wiodącego do wnętrza stadionu i słyszymy już trybuny. Finiszować będziemy wśród potężnego dopingu kibiców na płycie boiska stadionu, na którym rozegrały się mecze Euro 2012.

Więcej na temat trasy znajdziecie na stronie www.maratonwarszawski.com

Zobacz trasę 34. Maratonu Warszawskiego (kliknij na grafikę):

Albo zobacz interaktywną mapę na

YouRace.com

, gdzie można prześledzić jak będą się przemieszczać pacemakerzy na konkretne wyniki, można wpisać również swój planowany wynik.

Trasa 34. Maratonu Warszawskiego przypadła ci do gustu? Podziel się wrażeniami na naszym Facebooku.

Zobacz również film z 33. Maratonu Warszawskiego.