Kasia Zając startuje w TRANSVULCANIA 2012

12 maja rusza TRANSVULCANIA, 83-kilometrowy bieg górski na La Palmie, jednej z Wysp Kanaryjskich. Na liście startowej właściwie wszyscy najlepsi biegacze trailowi, a wśród nich Kasia Zając, zawodniczka DYNAFIT TRAILteam.

Kasia jest już na La Palmie. Kilka dni przed wyjazdem krótko opowiedziała o swoich przygotowaniach i tym czego spodziewa się podczas zawodów:

Trasa przebiega głównym grzbietem wulkanicznym, z południa wyspy w Faro del Fuencaliente do Los Llanos de Aridane. Pokonywać będziemy także najwyższy szczyt Roque de Los Muchachos.

W przygotowaniach do biegu duży nacisk położyłam na trenowanie długich jednostajnych podbiegów pod górę. Spędziłam wiele treningów weekendowych trenując w górach, a także aklimatyzowałam się spędzając kilkanaście godzin na wysokości powyżej 2000 metrów.

Temperatury podczas zawodów będą zdecydowanie wyższe od tych, które doświadczyłam podczas treningów. Średnia temperatura będzie pewnie w okolicach 24-25 stopni, chociaż z uwagi na to, że będziemy wbiegać na wysokość 2400 metrów, u góry może być zdecydowanie chłodniej.

O Transvulcanii mówi się jako o jednym z najlepiej obsadzonych biegów ultra w tym sezonie. Na starcie między innymi takie gwiazdy jak Kilian Jornet, Iker Karrera, Geoff Roes, Scott Jurek czy Anna Frost.

Najbardziej obawiam się ostatnich 24 kilometrów biegu. Najpierw przez 18 kilometrów zabójczy zbieg z najwyższego szczytu Roque de Los Muchachos, 2000 metrów w dół po dość technicznym terenie, a potem, na koniec, na dobicie 300 metrów podbiegu pod górę.

Na pewno nie będzie łatwo, ale mam nadzieję, że uroki trasy złagodzą męczące chwile. Trzymajcie więc kciuki 12 maja!

Bieg rozpocznie się już o godz. 7.00. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Dołącz do nas na Facebooku.