Forerunner 210 i 210 - nowe dzieci Garmina

Forerunner 410 i Forerunner 210 to najmłodsze dzieci w rodzinie zegarków biegowych firmy Garmin. Oba nowe modele - podobnie jak starsze forerunnery - są oczywiście wyposażone w nawigację GPS.

Forerunner 410

Ma być tym wszystkim czym nie był jego poprzednik - bardzo krytykowany przez użytkowników Forerunner 405. Właśnie dlatego w ''410'' zastosowano nową, udoskonaloną dotykową obudowę, wysokiej klasy monitor pracy serca z miękkim paskiem oraz nowe funkcje oprogramowania.

Forerunner 410 pozwala dopasować do potrzeb użytkownika maksymalnie trzy definiowane układy ekranów zawierających ponad 30 różnych typów danych. Użytkownik decyduje, ile pól danych powinno znaleźć się na każdym ekranie - jedno duże bądź dwa lub trzy mniejsze.

Aby uzyskać dostęp do jak największej liczby informacji podczas biegu, można skonfigurować strony treningowe tak, aby wyświetlały i automatycznie przewijały dane, które interesują użytkownika, a następnie przed startem zablokować przyciski obudowy.

Dotykowa obudowa pozwala szybko przewijać zawartość menu i wybierać funkcje podczas biegu, a jej funkcjonalność jest niezależna od warunków pogodowych. Urządzenie ostrzega biegaczy przed przełączeniem się w tryb oszczędzania energii, a gdy planowana jest dłuższa przerwa w treningach można ręcznie odciąć zasilanie Forerunnera.

Po zakończonym treningu Forerunner 410 bezprzewodowo przesyła zarejestrowane podczas biegu dane do znajdującego się w jego zasięgu komputera. Dzięki temu użytkownicy zyskują możliwość prowadzenia własnego dziennika treningowego i analizowania swoich postępów oraz przekazywania danych do internetowej społeczności Garmin Connect.

Cena: ok 1590 zł

Forerunner 210

To z kolei następca ''110''. Ten model prezentuje w czasie rzeczywistym takie dane, jak tempo, odległość i czas, wykorzystując w tym celu czuły odbiornik GPS z technologią Garmin HotFix, która pomaga szybko zlokalizować i podtrzymać odbiór sygnału satelitarnego. Forerunner 210 umożliwia użytkownikom tworzenie własnych sesji interwałowych oraz kontrolowania tempa każdego interwału.

Zarówno Forerunner 410 jak i 210 umożliwiają przesyłanie danych treningowych do serwisu Garmin Connect. Oba modele występują też zestawie z monitorem pracy serca.

Cena: ok. 990 zł

Dołącz do nas na Facebooku.