Idealny zegarek biegacza

Pomiar tętna i czasu z pamięcią okrążeń oraz niezawodność, łatwa obsługa i mała waga to najbardziej pożądane funkcje wymarzonego zegarka dla biegaczy - tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez firmę Timex wśród ponad 700 biegaczy przygotowujących się do 32. Maratonu Warszawskiego.

Rys. 1. Funkcje zegarka najbardziej potrzebne w codziennym użytkuRys. 1. Funkcje zegarka najbardziej potrzebne w codziennym użytku rys. Timex

Biegacze mogli wybrać trzy funkcje zegarka najbardziej potrzebne w codziennym treningu (rys. 1). Najczęściej wskazywali na funkcję monitoringu pracy serca (22 proc. wskazań), wyposażenie w stoper (18 proc.) oraz możliwość pomiaru i zapamiętywania międzyczasów (14 proc.). Miłośnicy biegania cenią sobie również zegarki wyposażone w GPS (10 proc.) oraz pozwalające na ustawienie parametrów pomiaru według indywidualnych potrzeb (7 proc.).

Uczestnicy ankiety mogli wypowiedzieć się także na temat cech użytkowych zegarków do biegania. Okazało się, że najbardziej istotne jest by zegarek działał bez zarzutu - bezawaryjność i niezawodność uzyskała 19 proc. odpowiedzi (rys. 2). Biegaczom zależy też, by zegarek był lekki (16 proc.) i intuicyjny w obsłudze (15 proc). Liczą się również: wodoszczelność (14 proc.), duży, czytelny wyświetlacz (14 proc.) oraz odporność na wstrząsy (10 proc.).

Rys. 2. Jaki powinien być zegarek dla biegacza?Rys. 2. Jaki powinien być zegarek dla biegacza? rys. Timex

''Odpowiedzi biegaczy potwierdzają nasze doświadczenia związane z projektowaniem i udoskonalaniem zegarków do biegania. Dzięki temu, że tak dobrze znamy potrzeby sportowców, zarówno początkujących, jak również zawodowców, Timex Ironman stał sie najbardziej popularnym zegarkiem sportowym na świecie'' - podkreśla Anna Borg, dyrektor generalny Timex Group Polska.

Badanie zrealizowano za pośrednictwem strony internetowej 32. Maratonu Warszawskiego w okresie od 19 lipca do 12 września 2010 r. W ankiecie wzięło udział 719 osób.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.