Zamiast przyciskać wystarczy stuknąć

Koniec z uprzykrzającymi życie przyciskami. Teraz wiele funkcji włącza się poprzez proste stuknięcie w wyświetlacz - tak swój biegowy produkt - zegarek biegowy Ironman Sleek 150-Lap reklamuje jego producent firma Timex.

Uruchamianie funkcji zegarka jest za pomocą stuknięć w wyświetlacz to zasługa technologii Tap Screen. ''Dzięki temu podczas biegu nie trzeba szukać przycisków startu, międzyczasów oraz stopu na stoperze, ponieważ wszystkie te funkcje można włączyć uderzając w szybkę zegarka'' - tłumaczy Rafał Wójcik, maratończyk i ambasador marki Timex.

W zegarku można ustawić alarm dźwiękowy, który wyznaczy tempo biegu, oraz alarmy hydracyjne, które przypomną o uzupełnieniu płynów oraz pokarmu w regularnych odstępach czasu. Biegacz na pewno usłyszy sygnał, gdyż głośność dzwonków i alarmów osiąga poziom 5 decybeli. ''Są to bardzo przydatne funkcje podczas długich treningów lub maratonu'' - podkreśla Rafał Wójcik. ''Ważne jest także to, że zegarek zapamiętuje każdy trening w postaci dzienniczka wyników z datami (tzw. Data Training Log). Dzięki temu stwarza możliwość przypomnienia sobie przebiegu i analizy treningu np. sprzed tygodnia''  - dodaje doświadczony zawodnik.

Zagarek Ironman Sleek 150-Lap jest oficjalnym zegarkiem Maratonu Warszawskiego. To właśnie te sportowe czasomierze będą nagrodami dla zwycięzców maratonu, który odbędzie się w stolicy 26 września. Timex Ironman Sleek 150-Lap jest również oficjalnym zegarkiem maratonu w Nowym Jorku. Otrzymał ponadto nagrodę Runner's World ISPO 2010 Award w kategorii ''Technologia Biegowa''.

''Zegarek posiada duży i bardzo czytelny cyferblat, co ułatwia kontrolowanie czasu bez wytężania wzroku podczas szybkiego biegu. W pamięci można zapisać do 150 międzyczasów, co powinno wystarczyć każdemu biegaczowi. Timex Ironman Sleek 150-Lap z technologią Tap Screen to bardzo dobry zegarek dla osób ceniących swobodę biegu i komfort kontrolowania czasu podczas treningu oraz ważnych startów'' - podsumowuje Rafał Wójcik.

Kolekcja obejmuje zarówno zegarki dla kobiet - w kolorach niebieskim, fioletowym, morskim i czarnym, jak i dla mężczyzn - o wyrazistej pomarańczowej barwie oraz w kolorze czarnym i granatowym.

Cena - 329 zł.