Pulsometr dla ''świadomego biegacza''

Biegasz rekreacyjnie, ale chcesz znać swoje parametry biegowe podczas treningu? Może to najwyższa pora na zakup pulsometru. RS300X firmy Polar to urządzenie skierowane właśnie do ''świadomych biegaczy''.

RS300X to nie tylko zaawansowany stoper i zegarek. To przede wszystkim monitor pracy serca pomagający trenować z optymalną intensywnością, nie tylko dzięki automatycznym ustawieniom tętna, ale również dzięki indywidualnemu zdefiniowaniu stref tętna. Dodatkowo pulstometr Polara wskazuje ilość spalonych kalorii.

Do pulsometru można dokupić sensor biegowy S1 mierzący dystans (km). Ten można ustawiać i mierzyć na kilka sposobów. Dystans z treningu informuje o odległości przebytej w trakcie sesji treningowej. Dystans z wycieczki informuje o odległości przebytej od ostatniego resetowania danych wycieczki. Dystans z okrążenia informuje o długości jednego okrążenia. Dystans ogólny określa odległość przebytą od ostatniego zerowania. Odometr podaje informacje o łącznym dystansie ogólnym - informacji tych nie można wyzerować.

RS300X w połączeniu z sensorem S1 mierzy także prędkość i tempo biegu.Tempo wyrażane w minutach na kilometr pozwala biegaczowi ustalić ile czasu potrzebuje na pokonanie danego odcinka trasy. Kolejnym rozwiązaniem jest zdefiniowanie stref dla sesji treningowych w oparciu o prędkość. Osiąganie wartości spoza aktualnej strefy jest sygnalizowane przez komputer treningowy alarmem dźwiękowym i wizualnym.

Podobne właściwości ma sensor GPS G1.

Cena podstawowej wersji RS300X (bez sensorów) to 500 zł. W zestawie z sensorem S1 albo GPS G1 pulstometr Polara kosztuje 780 zł.

Copyright © Agora SA