Na przełaje prawie boso

Czy można stworzyć buty do biegania przełajowego, dzięki którym mielibyśmy uczucie biegania boso? Okazuje się, że tak. W modelu bare-grip 200 dokonała tego brytyjska firma inov-8.

W bare-gripach 200 zastosowano nowoczesną podeszwę przeznaczoną do biegów przełajowych. Co ciekawe W butach usunięto środkową część podeszwy, tzw. midsole, aby biegacz mógł doświadczyć niemalże uczucia biegu boso. Bare-gripy zapewniają jednocześnie ochronę stopy i gwarantują pełną kontrolę i wsparcie. Brak ''śród-podeszwy'' zapewnia bezpośrednie przeniesienie energii i prędkości na podłoże. Stopa umieszczona jest bliżej podłoża, co wpływa na jego lepsze wyczucie przez biegacza. Niski profil i naturalna pozycja stopy redukuje ryzyko wystąpienia kontuzji. Dzięki usunięciu elementu ''śród-podeszwy'' biegacz może doświadczyć uczucia ''czystego biegania''.

Buty inov-8 bare-grip 200 zostały docenione przez ekspertów. Podczas tegorocznych targów OutDoor Show 2010 bare-gripy zostały wyróżnione złotą statuetką 8. Gold OutDoor Award. Nagroda jest przyznawana dla najbardziej nowatorskich, nowych produktów prezentowanych podczas targów.

Firma Inov-8 dba o to by obuwie spod tego znaku wyróżniało się także niską wagą. Nie inaczej jest w przypadku bare-gripów 200. Buty ważą zaledwie 200g na dodatek bardzo szybko wysychają.

Bare-gripy 200 w Polsce będą dostępne od wiosny 2011. Ich sugerowana cena detaliczna: 399 zł

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.