Jesienna odsłona Nike

Lato jeszcze się nie skończyło, a niektórzy już są myślami przy jesieni. Tak zrobiła firma Nike, która zaprezentowała nowy model butów biegowych Lunarglide +2. Na rynek trafią dwie wersje skonstruowane odpowiednio dla pań i panów.

Jak zapewnia producent dzięki zastosowaniu technologii tłumienia wstrząsów Lunarlon buty nieustannie dostosowują się do kroków każdego biegacza, zapewniając lekkość i wsparcie. Z kolei system Dynamic Support dostosowuje się do wszystkich biegaczy, w każdej fazie biegu.

Lunarglide'y to obuwie z rodziny Nike+, co polsku oznacza tyle, że pod wkładką jest miejsce na sensory tego systemu biegowego amerykańskiego koncernu.

Ekologia w wydaniu biegowym jest modna i także Nike nie zasypia gruszek w popiele. Dlatego podeszwa w +2 wykonana jest z ekologicznej gumy Waffle Fill. W damskim wydaniu występują jeszcze głębokie nacięcia dostosowane do anatomii kobiecej stopy.

W trosce o odpowiednią wentylację i komfort stopy biegacza użyto więcej niż zazwyczaj oddychającego meshu (materiału sitowego).

Oba warianty Lunarglide'ów +2 są wykończone elementami odblaskowymi, który poza walorami estetycznymi, mają przede wszystkim zapewniać biegaczom bezpieczeństwo na trasie.