Co rok prorok

Najważniejszym elementem stroju do biegania są buty. Firma ASICS zna odpowiedź na to zagadnienie: Gel Kayano. To marka - legenda

Co roku na rynku pojawia się nowa, udoskonalona wersja Gel Kayano. Każdy milimetr tego buta to przemyślane technologicznie rozwiązania i najnowsze materiały. Zastosowane w Gel Kayano innowacje doskonale amortyzują nacisk stopy na podłoże w trakcie biegu. Buty są bardzo lekkie, aktywnie dostosowują się do techniki biegania i wspomagają stopy użytkownika. Gel Kayano dostępny jest w wersji męskiej i damskiej.

Podeszwa środkowa Gel Kayano zbudowana jest z dwóch elementów o różnym poziomie twardości i wkomponowanych w but tak, by łatwo kontrolować nadmierną pronację (Duo Max). Co charakteryzuje podeszwę środkową Gel Kayano: - materiał amortyzujący Solyte - system IGS ułatwiający utrzymanie naturalnego chodu - wkładki żelowe umieszczone w części przedniej i tylnej podeszwy środkowej, zapewniające optymalną amortyzację - płytka z TPU umieszczona nad wkładką żelową stabilizująca piętę - wyjmowana dwuwarstwowa wkładka ComfortDry z ochroną antybakteryjną.

Podeszwę zewnętrzną wykonano z trwałej i odpornej na ścieranie gumy AHAR (ASICS High Abrasion Resistance Rubber) i wyposażono w System Guidance Line czyli elastyczne rowki w podeszwie zewnętrznej umieszczone zgodnie z linią nacisku na podłoże podczas przetaczania stopy. System ten ułatwia przechodzenie z pięty na palce, skupia energię i oddaje ją w zawsze ten sam sposób, tak jak pracuje stopa.

Cena Gel Kayano to 599 zł