NIKE REACT - NOWA TECHNOLOGIA ZMIENIA OBLICZE BIEGANIA

Biegacze poszukują buta, który będzie odpowiedzią na ich wszystkie potrzeby: zapewni lepszą amortyzację oraz bardziej efektywny zwrot energii przede wszystkim potrzebny na długich dystansach. Dodatkowo będzie lekki oraz wytrzymały. Specjaliści od innowacji Nike, chemicy, inżynierowie oraz projektanci połączyli więc siły, by dostarczyć rozwiązanie - tak powstała pianka o nazwie Nike React.

Dzisiaj Nike prezentuje pierwszy z dwóch modeli biegowych wyposażonych w opatentowaną piankę, który trafi do sprzedaży 22 lutego br. Oto, co musisz o nim wiedzieć:

NIKE EPIC REACT FLYKNIT OD POCZĄTKU DO KOŃCA

Górna część modelu Nike Epic React Flyknit jest bardzo prosta. Przednia część buta w obszarze palców oraz podbicia jest idealnie dopasowana, dzięki jednowarstwowej cholewce Nike Flyknit (inspirowanej modelem Nike Flyknit Racer). Została zaprojektowana tak, by zapewnić idealne wsparcie, elastyczność i przewiewność w miejscach, w których biegacze najbardziej tego potrzebują. Jest minimalistyczna, otacza stopę niczym druga skóra i zapewnia jej odpowiednie trzymanie.

Dla porównania, pozostałe elementy buta są bardzo wyraziste, a nawet nieco przeskalowane. Pianka Nike React jest znacznie bardziej miękka niż pianki oparte o technologię EVA -  dlatego efektywniej tłumi nierówności podłoża. Podeszwa buta jest więc wyższa i szersza wokół pięty poza obwód cholewki, zapewniając biegaczom amortyzację i stabilność.

NIKE_EPIC REACT_FLYKNITNIKE_EPIC REACT_FLYKNIT materiał prasowy

Podeszwa środkowa została wykonana z jednego fragmentu pianki Nike React, bez użycia żadnego spoiwa czy kleju. Przy projektowaniu amortyzacji, projektanci Nike zastosowali wzory wygenerowane za pomocą algorytmów. Zarejestrowane informacje pozwoliły na dopasowanie podeszwy zewnętrznej do punktów nacisku zapewniając lepszą przyczepność i stabilność wtedy, kiedy sportowcy potrzebują tego najbardziej. Jednocześnie wyeliminowano materiał wszędzie tam, gdzie nie jest absolutnie konieczny, aby do minimum zredukować wagę buta. Bieżnik podeszwy posiada wcięcia różnej głębokości, gdzie wypukłe części wskazują obszary bardziej amortyzujące, a te mocniej wgłębione charakteryzuje większa sztywność.

Ponieważ cholewka została umieszczona na jednym kawałku pianki, podeszwa zewnętrzna jest zasadniczo taka sama jak podeszwa środkowa, ale z dwoma segmentami z gumy pod przednią częścią i piętą dla zwiększenia przyczepności oraz trwałości buta.

Nike Epic React będzie dostępny od 22 lutego br. na stronie nike.com oraz w wybranych sklepach.

 Informacje o NIKE, Inc.

Firma Nike, Inc. z siedzibą w Beaverton (USA, stan Oregon) jest czołowym światowym projektantem i dystrybutorem oryginalnych artykułów sportowych — obuwia, odzieży, sprzętu i akcesoriów — przeznaczonych do uprawiania różnych dyscyplin sportowych i rekreacyjnych. Firma Nike jest wyłącznym właścicielem takich firm jak Converse, zajmującej się projektowaniem, marketingiem i dystrybucją sportowego obuwia, odzieży i akcesoriów oraz Hurley, projektującej oraz prowadzącej marketing i dystrybucję obuwia, odzieży i akcesoriów dla młodzieży i miłośników sportów ekstremalnych. Więcej informacji na stronie www.news.nike.com.