Merrell Bare Access Arc 4 - rozpocznij swoją przygodę z bieganiem minimalistycznym

Spragnieni sportowych wrażeń, którzy cenią kontakt z naturą powinni spróbować biegania minimalistycznego. To doskonały sposób na lepszą kondycję, poprawienie postawy ciała oraz wzmocnienie mięśni nóg i stóp

Już od kilku sezonów w kolekcji Merrell dla kobiet znaleźć można modele przeznaczone zarówno dla zaawansowanych amatorek „barefoot runningu”, jak i pań, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym rodzajem treningu. W sezonie wiosna i lato 2017 Merrell prezentuje nowy, damski model do biegania minimalistycznego Bare Access Arc 4.

„Barefoot running”, czyli bieganie minimalistyczne lub naturalne staje się coraz popularniejszym sposobem biegania w Polsce. Ten specyficzny rodzaj treningu zmusza do stawiania stopy od środka (lądowanie na śródstopiu), a nie jak w jego tradycyjnej formie, od pięty, co daje możliwość wyczucia podłoża i wspomaga prawidłowe ułożenie stopy. Brak różnicy poziomów pomiędzy palcami a piętą sprawia, że stopa znajduje się w naturalnej pozycji co angażuje i wzmacnia mięśnie nóg, a także poprawia biomechaniczną postawę ciała.

Jednak początki mogą być trudne, bo biegania naturalnego trzeba się po prostu nauczyć. Zawodnik przyzwyczajony do treningów w butach z dużą amortyzacją będzie stawiał stopy od pięty i początkowo może odczuwać dyskomfort mając na nogach modele minimalistyczne. Dla tych kobiet, które chciałyby zacząć swoją przygodę z bieganiem naturalnym, doskonałym wyborem będzie Bare Access Arc 4. Mimo tzw. „zerowego dropu”, czyli zerowej różnicy między piętą i palcami, zostały one wyposażone w 8mm amortyzację. Pozwoli to na łagodny wstęp do tego typu treningów bez obawy o dyskomfort czy strach przed kontuzją.

Merrell Bare Access FlexMerrell Bare Access Flex [fot. Felix Seuffert for Merrel]

Cholewka oraz wyściółka Bare Access Arc 4, podobnie jak w innych propozycjach z linii Trail Running, została wykonana z siateczki i TPU. Zapewnia to nie tylko bardzo dobrą oddychalność podczas intensywnego wysiłku fizycznego, ale również sprawia, że buty są super lekkie – jeden waży tylko 164g! Dla pełni komfortu model został wyposażony w technologię M Select™ FRESH. Wykorzystuje ona naturalne mikroorganizmy i tym samym eliminuje pot oraz nieprzyjemny zapach powstały podczas długiego użytkowania. Podeszwa zewnętrzna Vibram® gwarantuje doskonałą przyczepność podczas biegu po śliskim i nierównym szlaku. Dodatkowo, występująca w modelach minimalistycznych technologia podeszwy środkowej Mbound zapewnia bardzo dobry kontakt z podłożem i umożliwia szybkie reagowanie na bodźce, co zwiększa stabilność oraz płynność ruchów.

Statystyki najważniejszych zawodów biegowych w Polsce pokazują, że coraz więcej kobiet biega. Paniom zależy, aby ich obuwie treningowe było nie tylko wygodne, ale też zgodne z najnowszymi trendami. Producenci muszą więc dbać nie tylko o rozwiązania technologiczne, ale i wygląd produktów.

Więcej modeli z linii barefoot znajdziesz na merrell.pl