Merrell Avalaunch Tough Mudder - buty dla szukających mocnych wrażeń

W świecie biegowym coraz większą popularnością cieszą się zawody przeszkodowe. To świetna alternatywa do biegów miejskich i sposób na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

Wychodząc naprzeciw miłośnikom takich zawodów, Merrell wprowadził do swojej kolekcji wiosna/lato buty dedykowane biegom przeszkodowym. Merrell Avalaunch Tough Mudder to model ten zainspirowany najsłynniejszą tego rodzaju imprezą na świecie – Tough Mudder.

Tough Mudder to cykl biegów przełajowych odbywający się w kilkunastu miejscach na świecie. Uczestnicy, stając na starcie kilkudziesięcio-kilometrowej trasy, mają do pokonania kilkanaście przeszkód, uwarunkowanych m.in. przez daną lokalizację, typ podłoża oraz warunki atmosferyczne. Dlatego przygotowując się do startu w tego typu imprezie muszą wybrać odzież oraz obuwie, które zapewni im wygodę oraz bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Merrell Avalaunch Tough MudderMerrell Avalaunch Tough Mudder [materiały producenta]

Dobre buty to podstawa

Dobrze dobrane obuwie to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim przeciwdziałanie ewentualnym kontuzjom. Ze względu na śliski i błotnisty teren należy postawić na obuwie z agresywnym bieżnikiem.

W kolekcji Merrel wiosna/lato 2017 znaleźć można model inspirowany właśnie tymi zawodami – Merrell Avalaunch Tough Mudder. Zastosowano w nim podeszwę M-Select™ Grip z agresywnym bieżnikiem o głębokości 5 mm z charakterystycznymi wypustkami. Ponadto ten model mimo, że jest bogaty w technologie, jest niesamowicie lekki – jeden but waży 252g. Przydatną cechą jest kołnierz z Lycry®, tzw. stut up, który wraz z wbudowanym językiem stanowi szczelną barierę dla brudu i błota, które są wszechobecne podczas tego typu zawodów przeszkodowych. Dodatkowo, zastosowanie technologii takich jak: podeszwa środkowa EVA czy UniFly oraz wkładka TrailProtect gwarantuje odpowiednią stabilizację i amortyzację stopy.

Merrell Avalaunch Tough Mudder

Przeszkody jak je pokonać?

Zawodnicy stając na starcie kilkudziesięcio-kilometrowej trasy podczas Tough Mudder nie wiedzą z jakimi przeszkodami przyjdzie im się zmierzyć. Są jednak takie, które już zdążyły przejść do historii jako „klasyki” Tough Mudder. Wśród nich wymienić należy m.in. Arctic Enema, czyli zbiornik z lodowatą wodą, Electroshock Therapy - tor z kablami pod napięciem, Funky Monkey – drabinkowy tor podwieszony nad basenem z wodą oraz Everest, czyli pokryta błotem rampa. Pokonywanie wodnych przeszkód jak Arctic Enema czy Funky Monkey wymaga butów zrobionych z szybkoschnących materiałów. I właśnie cholewka Merrell Avalaunch Tough Mudder została wykonana z szybkoschnącej siateczki. Buty są lżejsze, bo nie zatrzymują wody, co wpływa na komfort podczas zawodów.

Więcej informacji o produktach z linii Tough Mudder na stronie firmy Merrell.

Merrell Avalaunch Tough MudderMerrell Avalaunch Tough Mudder [materiały producenta]

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.