But stworzony z nielegalnych sieci rybackich? adidas wypuszcza nowy model!

Świętując Światowy Dzień Oceanów, adidas we współpracy z inicjatywą "Parley for the Oceans? wypuszcza limitową kolekcję kultowych butów addias x Parley. Model został zaprezentowany na zeszłorocznym spotkaniu 'Oceans. Climate. Life.', zorganizowanym przez Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Do końca lipca 2016 roku ludzie na całym świecie mogą wziąć udział w konkursie na Instagramie i zdobyć jedną z pięćdziesięciu dostępnych par.

- Współpraca adidas i Parley'a jest inspirująca! To co robi adidas z Parley for the Oceans, wykorzystując odpady oceaniczne do produkcji butów do biegania, pokazuje, że nawet śmieci, tak szkodliwe dla naszej planety, mogą być użyte do stworzenia czegoś wyjątkowego i jakościowego - powiedział Zinedine Zidane, który wspiera inicjatywę oczyszczania oceanów.

adidas.com

Cholewka buta została wykonana z Parley Ocean Plastic?. Wykorzystano tu plastik zebrany na obszarach przybrzeżnych Malediwów, a także z nielegalnych sieci rybackich skonfiskowanych przez "Sea Shepherd", partnera organizacji Parley for the Oceans. But został stworzony z wykorzystaniem najbardziej innowacyjnej technologii adidas: Tailored Fibre Technology, rewolucyjnej metody tkania cholewki buta, która umożliwia stworzenie unikalnych wzorów obuwia, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego sportowca.

Cholewka addias x ParleyCholewka addias x Parley adidas.com adidas.com

- adidas x Parley to już jest ikona - powiedział Eric Liedtke, adidas Group Executive Board member responsible for Global Brands. - To buty dla ludzi odważnych, którzy chcą wyznaczać zasady gry. Nie możemy się doczekać, aż usłyszymy historie tych, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, stanęli w obronie czystych oceanów i zaczęli proponować swoje nowe, kreatywne rozwiązania wspierające naszą inicjatywę.

 

Mając na celu rozwijanie i wspieranie nowych technologii w celu recyklingu plastikowych odpadów wyławianych z oceanów, w ciągu ostatnich lat firmy adidas i Parley for the Oceans pracowały nad przekształcaniem odpadów oceanicznych w syntetyczne włókna. Mogą one być stosowane do produkcji najwyższej jakości produktów sportowych. Ten but jest pierwszym w serii artykułów, które adidas jest gotowy produkować używając Parley Ocean Plastic?.

Podeszwa addias x ParleyPodeszwa addias x Parley adidas.com adidas.com

- Od kiedy zaczęliśmy działać z firmą adidas, zrobiliśmy kawał ogromnej, zakulisowej roboty. Stworzyliśmy nowe standardy, nowe materiały i nowe technologie, zupełnie odmienne od tych, do których przyzwyczajona jest branża artykułów sportowych - mówi Cyrill Gutsch, założyciel Parley for the Oceans. - Ten projekt jest ciągłym wyzwaniem, ale pierwszy krok już za nami. Umiemy zastąpić zwykły plastik plastikiem z recyklingu odpadów oceanicznych - Parley Ocean Plastic? Umiemy wykorzystać go do produkcji obuwia i odzieży i jesteśmy gotowi zwiększać skalę tych działań.

W drugiej połowie 2016 roku zostanie wypuszczona do sklepów pierwsza ogólnodostępna kolekcja z wykorzystaniem Parley Ocean Plastic?.

Ćwiczenia wzmacniające dla biegaczy. Zestaw obowiązkowy w twoim planie treningowym [4 PRZYKŁADY]