Daj się ponieść własnym stopom. Nowe Nike Air Zoom Pegasus

Przeciętny tydzień treningowy Mo Faraha, medalisty biegów olimpijskich i biegów na Mistrzostwach Świata na dystansie 5 000 and 10 000 m, wygląda podobnie: 125 mil wybiegania, które stanowi klucz do sukcesu sportowca. Farah, tak jak profesjonalni biegacze i amatorzy na przestrzeni ostatnich trzech dekad, do biegania wybiera Nike Air Zoom Pegasus.

Model zapewnia pewny, lekki i szybki krok. Pegasus to sportowe dziedzictwo, które stało się inspiracją dla designerów Nike, nieustannie udoskonalających każdy szczegół buta w oparciu o wciąż rozwijające się technologie.

Nike Air Zoom Pegasus męskieNike Air Zoom Pegasus męskie Nike.com Nike.com

Nowa odsłona posiada innowacyjne poduszki Nike Zoom Air w przedniej części podeszwy.

W połączeniu z istniejącymi już poduszkami na poziomie pięty, but zapewnia najwyższej klasy, bardzo sprężysty krok na dłuższych dystansach.

Mo Farah i Nike Air Zoom PegasusMo Farah i Nike Air Zoom Pegasus Nike.com Nike.com

- Projekt ten wiązał się z precyzyjnym dopracowaniem szczegółów, które sprawiają, że but jest doskonały - wyjaśnia Bret Schoolmeester, Senior Director w Nike Running Footwear. - Byliśmy świadomi, że model Pegasus już wcześniej zapewniał sprężystość i idealne dopasowanie, ale teraz chcieliśmy, udoskonalić to jeszcze bardziej.

Poduszki Zoom Air w środkowej części podeszwy wykonane z pianki Cushlon współpracują z gumową podeszwą zewnętrzną, natomiast elastyczne elementy bieżnika waflowego pochłaniają energię uderzenia o podłoże gwarantując swobodę ruchu. Z kolei podzielone na segmenty wzmocnienie podeszwy podnosi poziom przyczepności i amortyzacji buta.

Nike Air Zoom Pegasus damskieNike Air Zoom Pegasus damskie Nike.com Nike.com

W projekcie cholewki skupiono się na idealnym dopasowaniu i dobrej wentylacji, które zapewniają komfort podczas długich biegów. Wkładka Fitsole dopasowuje się do kształtu stopy, natomiast zapiętek trzyma tylną część stopy przy każdym kroku. Specjalnie zaprojektowana siateczka gwarantuje wentylację i jednoczenie daje poczucie wsparcia, natomiast cholewka wewnętrzna wykonana częściowo również z siateczki pozwala na pewne trzymanie stopy . Zastosowana w bucie technologia Flywire została nieco zmodyfikowania, zapewniając jeszcze wyższy poziom dopasowania w środkowej części buta i na poziomie łuku stopy.

Nike.com

Nowy Nike Air Zoom Pegasus 33 jest dostępny od 2 czerwca na nike.com oraz u wybranych dostawców detalicznych.

5 sytuacji, które najbardziej zagrażają kolanom