Chusta wielofunkcyjna. Tak wiele, za niewiele [TEST]

Cienka chusta wielofunkcyjna, czy też popularnie - komin, to jedno z najlepszych wynalazków, które można zdobyć w sportowych i turystycznych sklepach. Dlaczego?

Tajemnica tkwi w uniwersalności produktu. Chustę można używać w zimę (pod czapkę, jako dodatkowa warstwa) i w lato w ochronie przed słońcem lub podczas chłodniejszych dni. Służy jako szalik, czapka, opaska, gumka do włosów - zatem zastosowanie ma ogromne. Przy tym jest lekka, szybko schnie i zajmuje niewiele miejsca. Można ją włożyć nawet do niewielkiej kieszonki lub plecaka i momentalnie zapomnieć, że mamy dodatkowy "pakunek".

Na rynku możemy znaleźć chusty wielu firm. Ich ceny wahają się zazwyczaj od 10 do 60 zł. Skąd ta rozbieżność? Oczywiście logotyp ma znaczenie, jednak drugą, ważną kwestią decydującą o cenie, jest jakość. Dobra chusta jest miła w dotyku, miękka, bardzo szybko schnie i oczywiście nie posiada szwów. To zatem nie tylko kawał wyciętego materiału. To coś, co ma być rzeczywiście użyteczne, a nie przeszkadzające w wielogodzinnym biegu.

Chusta firmy Matt [TEST]

Do testów trafiła mi się chusta chusta firmy Matt, z kolekcji o wdzięcznej nazwie Mireia Onofri. Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to piękne kolory. Delikatny wzór kwiatowy, a do tego te kolory! Fiolet przechodzący w róż stanowi barwny, radosny i bardzo kobiecy akcent.

il

Chusta nie posiada szwów, jest starannie i równo wycięta na brzegach. Po noszeniu jej na co dzień, zarówno podczas rowerowych wypraw jak i długich wybiegań, nie zauważyłam żadnej zagubionej niteczki.

Wielki plus za materiał: jest miękki i miły w dotyku. Jakość nie odbiega od dobrych produktów konkurencji. Komin szybko schnie i dobrze się go nosi.

Podsumowanie

Firma Matt dopiero raczkuje na rynku polskim, aczkolwiek ma już duże doświadczenie w produkcji odzieży sportowej i outdoorowej. Istnieje od 1979 roku i jak widać, cały czas się rozwija. Producent ma ogromną kolekcję chust (zarówno nylonowych jak i polarowych) w ciekawych kolorach i wzorach. Dla mnie jest jednak odkryciem. Będę z zaciekawieniem obserwować działania tego producenta.

CENA 49,99 zł

Buty do biegania dla początkujących. Przegląd modeli do 229 zł