ASICS GT-2000 4. Stabilizacja może być komfortowa!

Czwarta odsłona popularnego modelu ASICS GT-2000, niesie za sobą pozornie niewielkie zmiany. Wszystko kryje się jednak w szczegółach. To subtelne poprawki w cholewce oraz poprawiona podeszwa sprawiają, że nowy model stabilizujący od ASICS jest jeszcze lepszy!

Amortyzacja w bucie

Najważniejszym systemem amortyzującym w ASICS, jest GEL?. W GT-2000, znajduje się on zarówno pod piętą (chroniąc stawy i kolana w trakcie lądowania), jak i pod śródstopiem (poprawiając wybicie). Warto zaznaczyć, że wkładka GEL? umieszczona pod pięta ma nieco inny, niż dotychczas stosowany w ASICS, kształt. Nowe, boczne ułożenie gwarantuje płynniejsze przetaczanie i bezpieczniejsze lądowanie. O amortyzację dba również kanapkowa konstrukcja podeszwy Fluid Ride?. Dzięki zastosowaniu pianek o różnych twardościach, GT-2000 świetnie sprawdza się zarówno w trakcie długich wybiegań, gdzie zależy nam na komforcie i wygodzie, jak i treningach siły biegowej - gdzie stawiamy na dynamikę.

ASICS GT-2000 4ASICS GT-2000 4 mat.partnera mat.partnera

Wsparcie

Jako, że nowy model ASICS należy do grupy Structured Cushioning, nie mogło zabraknąć w nim technologii Dynamic Duomax?, która doskonale chroni stopę przed nadpronacją. We współpracy z mostkiem Trusstic, który zapobiega ruchom skrętnym stopy oraz Guidance Line?, całość bardzo skutecznie naprowadza stopę biegacza na neutralny tor przetaczania. Zapiętek składa się z zewnętrznego Clutch Countera, który oplata stopę zapewniając dobre trzymanie w okolicach pięty. Odpowiednie dopasowanie buta w tym miejscu to przede wszystkim zapobieganie obtarciom!

PRZECZYTAJ JAK MODEL ASICS GT-2000 4 WYPADŁ W NASZYM REDAKCYJNYM TEŚCIE >>

Czucie podłoża

Ogromną rolę odgrywa tutaj wcześniej wspomniany Fluid Ride?. Jest on połączeniem dwóch, na pozór różnych pianek. Ułożona bliżej podłoża pianka Solyte? dba o odpowiednią amortyzację i tłumienie drgań w trakcie biegu. Jej podstawowym zadaniem jest efekt WOW - poczucie miękkości i komfortu, tak często poszukiwanego w butach biegowych. Bliżej stopy znajduje się z kolei pianka SpEVA?, która przez to, że jest twardsza, lepiej sprawdza się w trakcie dynamicznych treningów, dbając o bardziej efektywny bieg. Nacięcia Flex Grooves na podeszwie dbają o to, by but był bardziej elastyczny i nie krępował ruchów stopy.

ASICS GT-2000 4ASICS GT-2000 4 mat.partnera mat.partnera

Dopasowanie

Nowy model, to spora zmiana w kwestii cholewki. Elastyczna budowa Stretch Mesh to gwarancja lekkości, oddychalności oraz komfortu. Brak tutaj nadmiernych przeszyć w górnej części palców, a boczne okienka idealnie sprawdzają się, gdy mamy szeroką stopę. Elastyczne elementy HOTMELT OVERLAY zapewniają świetne dopasowanie.

ASICS GT-2000 4ASICS GT-2000 4 mat. partnera mat. partnera

Przyczepność

Podeszwa nowego modelu ASICS składa się z delikatnie ponacinanych insertów, które poprawiają przyczepność i pewność kroku w trakcie biegu. Podeszwa wykonana jest z gumy węglowej AHAR+, tak by bieżnik nadmiernie nie ścierał się w kontakcie z asfaltem, a buty służyły nam przez wiele kilometrów. W przedniej części zastosowano podobne rozwiązanie, z mniejszą domieszką gumy węglowej, tak by GT-2000 na długo pozostały naszym biegowym przyjacielem.

ASICS GT-2000 4ASICS GT-2000 4 mat.partnera mat.partnera

Jeśli potrzebujesz nowego partnera treningowego, a jednocześnie cenisz sobie dobrze stabilizowane buty, ASICS GT-2000 będzie dla Ciebie świetnym wyborem. Najważniejsze rozwiązania ASICS sprawnie zadbają o to, by od dziś treningi stały się komfortowe i bezpieczne!

Informacje dodatkowe:

- Elementy odblaskowe 3M

- Waga: Męskie 310g, Damskie 250g

- Drop: 10mm

Copyright © Agora SA