Świeć przykładem! Trening z Mistrzem Polski - Adamem Nowickim [WIDEO]

Przetestowaliśmy odblaskową kolekcję ASICS Lite-Show na wieczornym treningu z Adamem Nowickim, ubiegłorocznym Mistrzem Polski w półmaratonie.

KONKURS! Świeć przykładem i wygraj odblaskową kurtkę ASICS Lite-Show!

Bieganie po zmroku wcale nie musi być niebezpieczne! Wystarczy, że zadbasz o swoją widoczność. Najprostszym, a jednocześnie skutecznym rozwiązaniem są odblaski. Sprawdziliśmy je w akcji! Wybraliśmy się na cotygodniowy trening warszawskiej grupy biegowej #RC_WAW . Byliśmy uzbrojeni w najnowszą kolekcję ASICS Lite-Show - kurtki, bluzy i buty pełne odblaskowych wstawek. Postanowiliśmy przetestować, jak produkty japońskiego producenta spiszą się podczas treningu po zmroku.

Punktualnie o 19.00 w środę stawiliśmy się w warszawskim sklepie runnersclub.pl , gdzie spotkaliśmy się z członkami grupy treningowej działającej pod jego auspicjami. Szybka zmiana ciuchów, profesjonalny dobór butów spośród oferty ASICS i byliśmy gotowi do biegania.

Trening z Adamem NowickimTrening z Adamem Nowickim fot. Kuba Atys fot. Kuba Atys

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TRENINGU

O to, by na treningu było ciekawie, a jednocześnie nie za łatwo zadbał Adam Nowicki - ubiegłoroczny Mistrz Polski w półmaratonie i członek drużyny ASICS Frontrunners. Po fachowej rozgrzewce obejmującej sporą dawkę ćwiczeń ogólnorozwojowych wyruszyliśmy ze sklepu w kierunku parku.

fot. Kuba Atys

Na miejscu Adam zafundował nam porządny trening siły biegowej . Były skipy, podbiegi , sprinty. Wszystko to okraszone solidną porcją porad, wskazówek i podpowiedzi.

Nie da się ukryć - dostaliśmy porządnie w kość! Adam okazał się świetnym trenerem, choć trzeba przyznać, że wymagającym. Pokazał nam, że aby stać się lepszym biegaczem nie wystarczy zwiększanie kilometrażu. Trzeba również dbać o siłę, szybkość i ogólną sprawność. To właśnie główne przesłanie treningu.

fot. Kuba Atys

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z TRENINGU

Świetnie spisał się testowany sprzęt - widoczność kolekcji Lite-Show po zmroku w świetle samochodowych reflektorów jest więcej niż wystarczająca . Słowa "odblaski", "świecący", "jaskrawy", "widoczność" i "bezpieczeństwo" padały z ust uczestników odmieniane przez wszystkie przypadki.

- Bezpieczeństwo biegacza trenującego w trudnych warunkach oświetleniowych jest dla marki ASICS bardzo istotne. Dlatego też stworzyliśmy oddzielną linię produktów charakteryzujących się dodatkowymi wstawkami odblaskowymi. Dzięki temu biegacz jest jeszcze lepiej widoczny. Co ciekawe, odblaski w odzieży Lite-Show przybierają również kolory zbliżone do kolorów całej odzież, więc nie jest to już jedynie "nudny", srebrny odblask, ale element odzieży świetnie z nią współgrający - tłumaczy Daniel Bogacki, ASICS Marketing Coordinator. - Warto też dodać, że sposób rozmieszczenia odblasków na odzieży nie jest przypadkowy - są one widoczne pod każdym kątem, w zakresie 360 stopni. Oprócz odzieży Lite-Show mamy również specjalną linię butów Lite-Show. Za przykład może posłużyć GEL-Cumulus 17 Lite-Show, którego uczestnicy naszego wspólnego treningu mieli okazję przetestować - dodaje.

Biegacze chwalili nie tylko odbijające światło wstawki, ale też wyrazistą kolorystykę ubrań, która również sprzyja poprawie widoczności. Dzięki temu, że w skład kolekcji wchodzą produkty dedykowane różnym zakresom temperatur (bluza na chłodne wieczory, kurtka na siarczyste mrozy), nie trzeba rezygnować z bezpieczeństwa w żadnych warunkach .

Trening z Adamem NowickimTrening z Adamem Nowickim fot. Kuba Atys fot. Kuba Atys

TESTOWANA ODZIEŻ:

Kurtka ASICS Lite-Show Winter JKT

Kurtka biegowa, doskonale zabezpieczająca przed jesiennymi i zimowymi warunkami pogodowymi. Dzięki wykonaniu z softshelowego materiału sprawdzi się w niższych temperaturach oraz w deszczowe dni. Wyposażono ją w elementy odblaskowe poprawiające widoczność po zmroku i podnoszące tym samym bezpieczeństwo. Z przodu umieszczono dwie kieszenie zapinane na suwaki, na dole zaś znajduje się wygodny, regulowany ściągacz zapewniający dopasowanie.

Bluza Lite-Show LS 1/2 Zip

Lekka bluza z długim rękawem wykonana w technologii Motion Dry zapewniającej optymalne odprowadzanie potu. Charakteryzuje ją jest system odblasków odbijających światło i zapewniających doskonałą widoczność na wieczornych treningach. Wyposażono ją w małą kieszonkę zasuwana na suwak oraz otwory w rękawie z miejscem na kciuki.

KONKURS! Świeć przykładem i wygraj odblaskową kurtkę ASICS Lite-Show!