"Biegi Przełajowe. Trening metodą Gallowaya". Biegaj w terenie!

?Gdy przemierzasz szlak wiodący przez las, pustynię lub park, wchodzisz w zupełnie inny stan umysłu. Czujesz pod sobą grunt, masz kontakt z roślinnością i doświadczasz zmian wysokości oraz najróżniejszych zapachów i odgłosów. Poziom aktywności ciała i umysłu jest wyższy, abyś był przygotowany na niespodzianki. Jesteś zakorzeniony w chwili obecnej i poruszając się do przodu nawiązujesz nieustanną interakcję z otaczającym Cię życiem? - Jeff Galloway

Nakładem wydawnictwa Helion ukazała się publikacja poświęcona w całości biegom w terenie. "Biegi Przełajowe. Trening metodą Gallowaya" to książka przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć biegać w terenie i szukają wskazówek dotyczących odpowiedniego ubioru i wyposażenia, chcących poszerzyć swoją wiedzę o taktykach, strategiach, planach i sposobach rozsądnego biegania.

Osoby bardziej zaawansowane biegowo również znajdą tu coś dla siebie. Książka została podzielona na 30 rozdziałów, w których czytelnik znajdzie informacje o tym jakie trasy wybierać i w jaki sposób biegać. Jeff Galloway nie pominął także planów treningowych, które pozwolą przygotować się zarówno do krótkich dystansów, ale i nakreślą zarys treningu ultramaratończyka. Autor pomaga radzić sobie z oszacowaniem własnych sił i przełamywaniem granic wytrzymałości. Odkrywa przed nami proste sposoby zapobiegania kontuzjom i radzi jak skutecznie je leczyć. Wszyscy, którzy szukają wskazówek o odżywaniu, suplementach czy cukrze w naszym organizmie również znajdą tu ciekawe informacje.

Jeff Galloway - członek drużyny USA na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Jest autorem bestsellerów na temat biegania, felietonistą "Runner's World", a także mówcą motywacyjnym. Przeprowadza ponad dwieście warsztatów biegowych i sprawnościowych rocznie. Ukończył ponad sto maratonów i każdego roku pomaga w realizacji celów tysiącom początkujących i rekreacyjnych biegaczy oraz wielu ambitnym maratończykom.

Przeczytaj, zastosuj i... biegnij!

Korzyści płynące z biegania w terenie

Dobieranie butów, ubioru i ekwipunku

Wybór właściwej trasy i rozsądny plan

Metoda marszobiegu Gallowaya

Sposób biegania i wyznaczanie celu

Trening terenowy, trening wzniesień, trening 5 km i 10 km

Program treningowy do półmaratonu, maratonu i ultramaratonu

Kontuzje: zapobieganie, leczenie i porady doświadczonego biegacza

Programy treningu mentalnego

Dieta biegacza terenowego