Smartwatch z Carrefoura za 449 zł? WOO 2G Partner dla biegacza [TEST]

Na pamięć znasz swoje strefy tętna, prędkość na progu mleczanowym i plan treningowy na kolejny tydzień, ale czy wiesz co robisz pomiędzy treningami? Nasza codzienna aktywność ma ogromny wpływ na wyniki. Jak ją jednak monitorować? Pomyśl o smartwatchu. Zwłaszcza, że niezłe urządzenie możesz mieć już za 449 zł.

Trenujesz z pulsometrem lub GPSem ? Obecnie wiele modeli zegarków biegowych posiada funkcje smart. Można je sparować z telefonem i czytać smsy, maile odbierać powiadomienia o połączeniach czy z aplikacji społecznościowych. Ponadto zegarki takie posiadają funkcje całodobowego monitoringu aktywności - mierzą pokonany dystans również poza treningiem i parametry snu. Jednym z takich urządzeń jest testowany przez nas niedawno Garmin Vivoactive . Bez wątpienia jest to rozwiązanie wygodne - zegarek służy nie tylko do treningu, ale także przez cały dzień, zyskujemy wiedzę o naszej pozatreningowej aktywności i wypoczynku. Co jednak, jeśli masz swój ulubiony zegarek treningowy i nie chcesz zamieniać go na nowy model? Być może nie chcesz obciążać domowego budżetu lub nie lubisz nosić zegarka biegowego na nadgarstku przez cały dzień? A może chciałbyś całkowicie uniezależnić się od telefonu komórkowego, a tego producenci sprzętu sportowego niestety nie oferują?

Edu OliverosEdu Oliveros Edu Oliveros Edu Oliveros

Rozwiązaniem może być urządzenie WOO Smartwatch 2G Partner. Nie zastąpi ono w 100% Twojego Polara czy Suunto , ale stanowi dla niego doskonałe uzupełnienie. Nie jest to typowo biegowy zegarek z GPSem i pulsometrem. To raczej... telefon komórkowy na nadgarstku! WOO 2G Partner posiada gniazdo na kartę SIM, kartę pamięci microSD, łączność Bluetooth i system Android. Możesz z niego dzwonić, wysyłać smsy i maile, robić zdjęcia wbudowanym aparatem fotograficznym i słuchać muzyki lub radia. Jeśli nie chcesz całkowicie pozbywać się telefonu, WOO doskonale go uzupełni - będzie służył za zestaw głośnomówiący lub słuchawkowy i przekazywał Ci powiadomienia z komórki.

Co zaś WOO Smartwatch 2G Partner oferuje biegaczom? Przede wszystkim funkcje związane z monitorowaniem naszej pozatreningowej aktywności i wypoczynku. Noszony na nadgarstku zegarek policzy nasze kroki i czas aktywności, liczbę wydatkowanych kalorii (które potrafi przeliczyć nawet na ilość spalonej tkanki tłuszczowej !) czy pokonany dystans. Zastanawiałeś się kiedyś ile kilometrów pokonujesz w pracy, na zakupach czy spacerze z dzieckiem? Z WOO 2G Partner dane masz podane na... nadgarstku. Warto je znać, gdyż niewłaściwa aktywność w ciągu dnia potrafi mocno ograniczyć efekty treningu, na przykład doprowadzając nas do przetrenowania.

WOO Smartwatch 2G PartnerWOO Smartwatch 2G Partner WOO Smartwatch 2G Partner WOO Smartwatch 2G Partner

WOO Smartwatch 2G Partner posiada również funkcję monitoringu snu. Oprócz prostego pomiaru czasu snu określa także jego jakość - wbudowany akcelerometr mierzy nasze ruchy i na tej podstawie określa jak efektywny był wypoczynek. Rozwiązanie proste, a bardzo użyteczne. Zważywszy na to w jak wielkim stopniu jakość snu wpływa na nasze bieganie , funkcja ta przyda się każdemu świadomie trenującemu zawodnikowi.

WOO Smartwatch 2G PartnerWOO Smartwatch 2G Partner WOO Smartwatch 2G Partner WOO Smartwatch 2G Partner

Dla kogo?

WOO Smartwatch 2G Partner nie jest urządzeniem, które będzie Twoim kompanem na treningach. Jest za to solidnym towarzyszem na co dzień. Nie tylko pomoże Ci utrzymać właściwy poziom aktywności poza treningiem, właściwie się regenerować, ale także uniezależni Cię od telefonu komórkowego. Do zakupu zachęca także cena - 449 zł to mniej, niż zapłacilibyśmy za podstawowy model monitora aktywności od uznanego producenta elektroniki sportowej, a dostajemy znacznie więcej - nadgarstkowy telefon, odtwarzacz mp3, zestaw głośnomówiący.

Co to za smartwatch ?

To już kolejne po phablecie i tablecie z klawiaturą urządzenie marki WOO na polskim rynku. Jest to gadżet, który jest jednocześnie niezależnym telefonem (slot na kartę Micro SIM) oraz typowym inteligentnym zegarkiem, który można sparować z telefonem poprzez Bluetooth. Dla posiadaczy smartphonów z Android (4.2 i wyższe) WOO przygotowało specjalną aplikację (WOO Partner), która pozwoli maksymalnie wykorzystać funkcjonalność urządzenia. Najważniejsze zalety to:

- połączenia przychodzące i wychodzące (korzystanie z książki adresowej telefonu)

- zestaw głośnomówiący (możesz korzystać z zegarka np. podczas prowadzenia samochodu)

- czytanie wiadomości SMS, powiadomień z Facebook, WhatsApp, Twitter i innych

- przesyłanie zdjęć i filmów na telefon

Z urządzeniami iOS i Windows Phone działają połączenia przychodzące i wychodzące (zestaw głośnomówiący) oraz synchronizacja książki adresowej.

Producent w prezencie do smartwatcha dodaje też słuchawki z mikrofonem oraz zapewnia, że urządzenie ma polskie menu oraz pełny serwis gwarancyjny w Polsce przez 2 lata.

Zegarek dostępny jest obecnie w korzystnej promocji. Gazeta Wyborcza, przygotowała akcję z siecią Carrefour i Carrefour Market. W zamian za kupony zebrane z Wyborczej możecie kupić smartwatch WOO za 279 zł (zamiast 449 zł ). Promocyjna cena obowiązuje przy okazaniu 10 kuponów.

Więcej informacji o promocji znajdziecie tutaj: http://wyborcza.pl/0,97327.html

 

WOO Smartwatch 2G PartnerWOO Smartwatch 2G Partner WOO Smartwatch 2G Partner WOO Smartwatch 2G Partner

Partner - materiał

zobacz też inne zegarki sportowe