ASICS GEL-Kayano 21. Poduszkowiec dla pronatora [TEST]

Przez długi czas nie miałem na nogach żadnych butów marki ASICS. Ostatnio przyszło mi jednak biegać w dwóch różnych modelach japońskiego producenta. Po szybkim treningowo-startowym DS Trainer 20 przyszła pora na sprawdzenie klasycznych butów treningowych - ASICS GEL-Kayano 21.

ASICS GEL-Kayano 21 jest butem przeznaczonym dla stopy neutralnej/pronującej - teoretycznie idealnie pasującym do mojego rodzaju stopy. Jest to but o największym poziomie amortyzacji, a jednocześnie stabilizacji. Widać to od razu po wyjęciu butów z pudełka - gruba warstwa pianki rzuca się w oczy. ASICS GEL-Kayano 21 waży jedynie 320 gramów. To niedużo, jak na buta treningowego. Mimo to jest on o 30% cięższy od DS Trainera - od razu widać inne zastosowania tych modeli. Wizualnie Kayano to klasyka. Ogólna koncepcja wyglądu nie zmieniła się od kilku lat. Dzięki temu zwolennicy poprzednich wersji nie będą rozczarowani. Według mnie ASICS GEL-Kayano 21 wygląda nieco topornie, no ale to kwestia gustu.

Buty testowałem na asfalcie, wszak są one przeznaczone do biegania po twardej nawierzchni. Poziom amortyzacji jest bardzo wysoki. Choć osobiście nie potrzebuję tak dużego poziomu amortyzacji, to z pewnością docenią ją osoby cięższe. Duża amortyzacja ma jednak swoje minusy - but jest przez to mało dynamiczny, co dla mnie ma dość duże znaczenie. Na pewno byłby to bardzo dobry but przy moich początkach biegania, kiedy byłem o kilkadziesiąt kilo cięższy.

But świetnie trzyma się nogi i jest dobrze wentylowany - pod tym względem nie można się w nim do niczego przyczepić.

ASICS GEL-Kayano 21 będzie idealny dla początkujących biegaczy, zwłaszcza tych z większą wagą. Lżejszym biegaczom z większym doświadczeniem brakować może dynamiki, ale docenią go podczas długich, wolnych rozbiegań. Testowany model zapewnia bardzo dobrą stabilizację i jednocześnie komfort w postaci amortyzacji.

PolskaBiega.plPolskaBiega.pl PolskaBiega.pl PolskaBiega.pl

TESTER: Łukasz Remisiewicz - autor bloga runeat.pl . biegacz amator, promotor aktywnego trybu życia.

Kilka lat temu podjął słuszną decyzję o zmianie swojego życia na lepsze. Colę i czipsy wymienił na zdrowe jedzenie, a ciepłe kapcie domowe wymienił na buty biegowe. Od niedawna także zakochany w triathlonie, z którym wiąże swoją najbliższą przyszłość. Na co dzień uśmiechnięty i otwarty na pomoc innym. Popularyzator biegania oraz aktywnego sposobu spędzania czasu. Na co dzień poprzez prowadzenie bloga stara się motywować innych do działania i zmieniania swojego, życia na lepsze. Uwielbia dobrze zjeść i łączyć bieganie z podróżami po świecie. Jego motto to : Jeżeli możesz o czymś marzyć, to możesz to zrobić.

Materiały partnerów

zobacz buty asics