"Bieg na 5 km i 10 km"

W tym tygodniu do księgarni trafiła książka, pt. "Bieg na 5 km i 10 km", która w jasny sposób, w kilku krokach pokazuje, jak przygotować się do debiutu w biegu na 5 i 10 kilometrów. PolskaBiega.pl jest patronem wydawnictwa.

Książka " Bieg na 5 km i 10 km " jest pozycją na polskim rynku biegowych książek osobliwą. To bodaj pierwsze wydawnictwo, które opisuje przygotowania do dwóch podstawowych dystansów, od których swoją przygodę z bieganiem powinni rozpocząć początkujący biegacze.

RADZIMY, JAK ZACZĄĆ BIEGAĆ

Do tej pory na księgarnianych półkach próżno było szukać książki, która "kanapowcom" w jasny sposób przedstawiłaby podstawowe informacje treningowe , dietetyczne i zdrowotne , za to słowo maraton w tytułach książek odmienione było przez wszystkie przypadki.

O tym jak absorbujący, trudny i niestety często zniechęcający może być trening maratoński nawet dla ambitnych początkujących, nie trzeba chyba się rozwodzić.

Książka Graeme Hilditch pokazuje, jak nie rewolucjonizując dotychczasowego trybu życia, można stać się osobą aktywną i zacząć czerpać przyjemność zbiegania i robić to bez narażania zdrowia na szwank. Także będąc osobą po 50 roku życia.

PolskaBiega.pl objęła wydawnictwo patronatem.