Nike Flyknit Lunar 3. Lekki jak piórko, wytrzymały niczym stal

Najnowszy Nike Flyknit Lunar 3 to połączenie super miękkiej amortyzacji Lunarlon z wyjątkowo lekką i wytrzymałą technologią Flyknit. W nowej odsłonie model ten wyróżnia się zmodernizowanym splotem tkanej cholewki, zwiększonym poziomem dopasowania oraz innowacyjną podeszwą, odwzorowującą poziom nacisku stopy na podłoże.

Cholewka Nike Flyknit Lunar 3 posiada gęstszą strukturę splotu w rejonie pięty, zapewniającą idealne wsparcie. Z kolei na poziomie śródstopia włókna Flyknit są luźniej tkane, co gwarantuje dobrą wentylację i elastyczność. Co więcej, jej specjalnie uformowany profil zintegrowano z językiem, co wraz z wyściełanym kołnierzem zapobiega przesuwaniu się stopy wewnątrz buta. Podeszwa wykonana z pianki Lunarlon została uzupełniona o bieżnik z wytrzymałej gumy, oferując miękki i jednocześnie sprężysty krok.

- Flyknit Lunar 3 łączy cechy najbardziej cenione przez biegaczy z zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami Nike - mówi Rob Williams, Senior Design Director w Running Footwear - Bazując na opinii sportowców na temat serii Flyknit, postawiliśmy na projekt charakteryzujący się trwałością, komfortem i wysokim poziomem wsparcia.

Nike Flyknit Lunar 3Nike Flyknit Lunar 3 nike.com

Flyknit

Technologia ta pozwala zaprojektować strukturę cholewki na poziomie pojedynczego włókna. Dzięki temu wyeliminowano konieczność użycia kilku rodzajów materiału, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod produkcji obuwia sportowego. W efekcie cholewka Flyknit powstaje przy minimalnej ilości odpadów, jest ultralekka, a co najważniejsze - pozbawiona szwów.

Ponadto, chcąc uzyskać jeszcze wyższy poziom wsparcia, włókna Flywire zintegrowano wewnątrz cholewki Flyknit. Dzięki temu obejmują stopę, zapewniając jej stabilizację i indywidualne  dopasowanie.

Lunarlon

Zmodyfikowana podeszwa Lunarlon zapewnia bardziej sprężysty krok oraz wyższy poziom wsparcia - wszystko to, za co cenią ją biegacze na całym świecie. Jej kształt odzwierciedla mapę nacisku stopy na podłoże, przez co idealnie odpowiada jej potrzebom ruchu podczas biegu. Wyniki tej analizy pozwoliły na uzyskanie bardzo płynnego przejścia stopy z pięty aż do pełnego wybicia się z palców.

Nowy Flyknit Lunar 3 to propozycja przede wszystkim dla biegaczy o neutralnym sposobie stawiania stopy, zapewniająca płynny krok i miękką amortyzację.

- Nike Flyknit Lunar 3 to przepis na bieg idealny: lekki, świetnie dopasowany, z wysokim poziomem wsparcia i miękką amortyzacją podczas całego treningu - dodaje Williams.

Nike Flyknit Lunar 3 już jest dostępny w sprzedaży na Nike.com. Natomiast do sklepów stacjonarnych trafi 5 marca.

Nike stworzył aż dwanaście wersji kolorystycznych dla kobiet i mężczyzn.

Reklama

Wmns Nike Flyknit Lunar2

Wmns Nike Flyknit Lunar2

NIKE FLYKNIT LUNAR2