Nowe inteligentne zegarki do biegania Garmin [Zegarek Garmin]

Na tegorocznych targach CES Garmin zaprezentował trzy nowe inteligentne zegarki GPS: smartwatch vivoactive, zegarek multisportowy Fenix 3 i Epix - pierwszy zegarek treningowy z fabrycznie zainstalowanymi mapami.

Garmin vivoactive?, stylowy smartwatch GPS dla aktywnych

Garmin VivoactiveGarmin Vivoactive Garmin

Garmin Vivoactive posiada wysokiej rozdzielczości, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, który jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Garmin Vivoactive wyposażony został również w podstawowe funkcje treningowe , posiada wbudowane aplikacje sportowe wykorzystujące system GPS do biegania, gry w golfa, jazdy na rowerze, pływania i śledzenia aktywności. Zegarek jest wodoodporny (5ATM). Zegarek łączy się bezprzewodowo ze smartfonem i wyświetla powiadomienia o połączeniach przychodzących, pozycjach w kalendarzu,  wiadomościach e-mail i SMS-ach, a także powiadomienia z serwisów społecznościowych i innych aplikacji mobilnych.

Vivoactive monitoruje codzienną aktywność i motywuje do ruchu zliczając liczbę pokonanych kroków i spalonych kalorii oraz wyznaczając cele dostosowane do indywidualnego poziomu aktywności. Podczas snu urządzenie monitoruje jakość naszego odpoczynku . Zegarek umożliwia sterowanie muzyką w odtwarzaczu, pozwala udostępniać znajomym i rodzinie informacje o aktywnościach w czasie rzeczywistym dzięki funkcji LiveTrack.

Cena: 249$ wersja bez HR / 299$ wersja HR

Garmin fenix 3 , multisportowy zegarek GPS

Garmin FenixGarmin Fenix Garmin

Garmin fenix 3 to wytrzymały, wydajny i inteligentny zegarek GPS dla osób trenujących wiele dyscyplin sportu . Dzięki wbudowanym funkcjom treningu fitness i nawigacji w otwartym terenie, fenix 3 jest gotowy na dowolną aktywność treningową .

W połączeniu z czujnikiem tętna fenix 3 dokonuje zaawansowanych pomiarów, takich jak prędkość biegania, ilość uderzeń serca na minutę i zmienność tętna, na podstawie których oblicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. Przy wykorzystaniu paska tętna możemy obliczyć dynamikę biegu rejestrując wartości dotyczące rytmu, odchylenia pionowego i czasu kontaktu z podłożem. Zegarek posiada też funkcję asystenta odpoczynku, która obejmuje czas odpoczynku i kontrolę odpoczynku, a dodatkowo funkcja symulatora wyścigu pozwala oszacować idealny czas ukończenia wyścigu na podstawie aktualnego szacowanego pułapu tlenowego. Zegarek został również wyposażony w specjalne funkcje przydatne podczas pływania i jazdy na nartach.

Poza funkcjami treningowymi fenix 3 oferuje funkcje przydatne technologii GPS. Wyposażony został w specjalną antenę EXO?, która lokalizuje zarówno satelity systemu GPS jak i GLONASS; zaawansowane czujniki (wysokościomierz, 3-osiowy barometr i kompas) oraz funkcje Track Back. Podczas przemieszczania się zegarek zapisuje wykres śladu GPS, tworząc elektroniczną ścieżkę śladu. Dzięki zegarkowi fenix 3 można tworzyć i śledzić kursy, zaznaczać do 1000 pozycji, zapisać maksymalnie 10 000 punktów trasy i do nich nawigować.

Cena: 499$ wersja bez HR / 549$ wersja HR

Garmin epix, pierwszy zegarek treningowy z mapami

Garmin EpixGarmin Epix Garmin

Epix to multisportowy zegarek treningowy wyposażony w GPS z 1,4-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym o wysokiej rozdzielczości i fabrycznie zainstalowanymi mapami rekreacyjnymi 44 krajów. Epix jest solidną konstrukcją, posiada szybkę ze szkła mineralnego, a powierzchnia została wzmocniona powłoką PVD, dodatkowo zegarek jest wodoodporny do 50 m.

Garmin epix to pierwszy profesjonalny zegarek treningowy z fabrycznie załadowanymi mapami Europy, wyposażonym w funkcje nawigacyjne. Wbudowana pamięć o pojemności 8 GB obsługuje dodatkowe mapy, w tym wysokiej jakości mapy regionalne TOPO PRO i TOPO Light oraz obrazy satelitarne BirdsEye.

Zegarek został wyposażony w antenę EXO ze stali nierdzewnej, która obsługuje system GPS i GLONASSS, co zapewnia silniejszy sygnał i szybsze ustalanie pozycji. Zegarek oferuje również 1 rok bezpłatnej subskrypcji usługi obrazów satelitarnych BirdsEye. Po ustaleniu pozycji, otrzymujemy dostęp do pełnego menu funkcji nawigacyjnych, w tym do zaawansowanego rejestrowania śladów, nawigacji według śladu, funkcji TracBack?, punktów trasy i nawigacji według współrzędnych, funkcji "Celuj i idź" oraz wyznaczania tras punkt po punkcie. Zegarek epix jest wyposażony w czujniki działające jako wysokościomierz, barometr i kompas.

Poza funkcjami nawigacyjnymi epix oferuje także wspiera codzienny trening w bieganiu, jeździe na rowerze czy pływaniu oraz posiada funkcje monitorowania codziennej aktywności.

Cena: 549$ wersja bez HR / 599$ wersja HR

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.