Zimowa odzież do biegania Helly Hansen [TEST]

Helly Hansen to norweska, z natury zimowa firma, specjalizująca się w odzieży outdoorowej i narciarskiej. Nie dziwi mnie, że ich zimowa odzież biegowa jest bez zarzutu.

Tegoroczna zima (póki co) pozwoliła mi przetestować odzież biegową Hally Hansen w trzech rodzajach warunków: ok. 0 / -2°C i deszcz, ok. -6°C bez deszczu, za to szaro i wietrznie oraz -10°C i słońce. W każdych warunkach dała radę.

Pace Jacket Helly Hansen. Lekka, ciepła i pełna praktycznych rozwiązań.Pace Jacket Helly Hansen. Lekka, ciepła i pełna praktycznych rozwiązań. Pace Jacket Helly Hansen. Lekka, ciepła i pełna praktycznych rozwiązań. Pace Jacket Helly Hansen. Lekka, ciepła i pełna praktycznych rozwiązań.

Kurtka treningowa Pace Jacket to bardzo uniwersalny wynalazek. Jest dwuwarstwowa przez co bardzo ciepła, a przy tym lekka i świetnie wentylowana. Wierzchnia warstwa to wiatro- i wodoodporna membrana. Wewnątrz - błyskawicznie wysychająca siateczka. Pod pachami i na rękawach w okolicach łokci są specjalne fragmenty z elastycznego materiału. Docenia się to szczególnie podczas robienia rozgrzewki, obszernych wymachów, itd. Ta kurtka po prostu nadąża za ciałem. Komfortowe uczucie. Miło, że pomyślano też o osłonie na suwak w okolicach brody i delikatnym, cienkim polarze przy szyi. Na zimowe bieganie - świetna. Myślę, że będzie genialna także na biegówki.

Największe zaskoczenia na plus: 1. termoregulacja - to że jest w niej naprawdę ciepło, a równocześnie trudno się przegrzać. 2. elastyczność - czuję się w niej jak w bluzie, a nie w kurtce.

Największe zaskoczenia na minus: Trudno się do czegoś przyczepić. Serio.

Pace Jacket Helly Hansen. Jest też opcja różowa.Pace Jacket Helly Hansen. Jest też opcja różowa. Pace Jacket Helly Hansen. Jest też opcja różowa. Pace Jacket Helly Hansen. Jest też opcja różowa.

Informacje od producenta:

- wiatroodporna i wodooporna cześć główna - oddycha lny elastyczny panel na plecach - przedni zamek zabezpieczony warstwą wodoodpornego repelentu (DWR) - odblaski zapewniające 360 stopniową widocznośc po zmroku - regulacja w pasie - rękawy przegubowe - dwie kieszenie boczne bieganie zimąbieganie zimą Testowałam (między innymi) w Szwecji! Testowałam (między innymi) w Szwecji!

Long-sleeve Helly Hansen Warm Ice Crew Long-sleeve Helly Hansen Warm Ice Crew  Long-sleeve Helly Hansen Warm Ice Crew (fot. M.Sołtys)

Koszulka z długim rękawem Helly Hansen Warm Ice Crew też jest bardzo ciepła - nic dziwnego, skoro wykonana jest z wełny merynosów. Czujesz się w jak w cienkim swetrze, a nie pocisz się schodząc ze schodów. Materiał jest wyjątkowo miękki i miły w dotyku. Krój dobrze przylega do ciała, a lekko przedłużony tył koszulki dobrze chroni nerki.

To bardzo porządnie wykonany techniczny top. Dobrze odprowadza wilgoć, a dzięki wełnie zapewnia też izolację i ciepło - wyraźnie większe niż w przypadku zwykłych koszulek termicznych. Przyznam, że czasami było mi w niej za ciepło. Polecam od -7/8°C. Sprawdzi się na pewno: podczas bieganie w naprawdę zimowych warunkach, na nartach i biegówkach.

Long-sleeve Helly Hansen Warm Ice Crew Long-sleeve Helly Hansen Warm Ice Crew  Long-sleeve'y Helly Hansen Warm Ice Crew. Long-sleeve'y Helly Hansen Warm Ice Crew.

Informacje od producenta:

- tkanina HH?Warm - 215g/m2 - płaskie szwy - nie uczula - czysta wełna z merynosów - technologia Lifa?Stay Dry