Nike Air Max 2015 - kosmiczne buty do biegania

Kiedy blisko 30 lat temu Nike zaprezentował Air Max 1 czyli pierwszy model z widoczną poduszką gazową Nike Air, nikt nie myślał, że ten produkt tak zrewolucjonizuje rynek. Każda kolejna edycja serii przesuwały granice sztuki projektowej, ponieważ zawsze otrzymywaliśmy wyróżniający się but z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Najnowsza odsłona - Air Max 2015 - wyposażona została w całkowicie nową cholewkę, która dopasowuje się do stopy w ruchu. Jest ona dopełnieniem poduszki Max Air, chroniącej stopę na jej całej długości.

Priorytetem w pracach zespołu projektowego Nike było zapewnienie miękkiej i sprężystej amortyzacji oraz idealnego dopasowania buta do stopy. W tym celu stworzono cholewkę wykonaną ze specjalnej, ultralekkiej siateczki. Dzięki temu zabiegowi AM 2015 jest lżejszy od swego poprzednika i waży zaledwie ok. 306 g w przypadku damskiego rozmiaru 8 i ok. 366 g dla rozmiaru męskiego 10.

Nike Air Max 2015Nike Air Max 2015 nike.com

nike.com

Bez ograniczeń

Nowoczesna cholewka AM 2015 daje biegaczom elastyczność, dopasowanie i poczucie komfortu. Dzięki stworzeniu cholewki z syntetycznej siateczki, udało się zredukować ilość szwów do minimum. Takie rozwiązanie zapewnia poczucie wsparcia, przy jednoczesnej lekkości i wentylacji.

Włókna siatki mają zróżnicowaną gęstość splotu co pozwoliło na strategiczne rozmieszczenie stref stabilizujących i wentylacji. Poza tym cholewkę uzupełniono o system lin Nike Flywire, która dodatkowo stabilizuje i okala stopę. Miękki zapiętek buta zapobiega przesuwaniu się stopy wewnątrz buta, a także zapewnia poczucie komfortu podczas treningu .

Maksimum amortyzacji

Poduszki Max Air są skonstruowane cylindrycznie, co daje świetną elastyczność podeszwy przy zachowaniu odpowiedniej amortyzacji na całej długości stopy. Rowkowanie podeszwy pozwala płynnie przejeść od momentu kontaktu z podłożem, aż do wybicia z palców. Dzięki wykorzystaniu waflowego bieżnika buty charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością. Całość konstrukcji podeszwy dopełnia pianka Cushlon co gwarantuje płynny i pewny krok.

Nike Air Max 2015Nike Air Max 2015 nike.com

nike.com

Air Max 2015 dostępny jest sześciu wariantach kolorystycznych w salonach Nike na terenie Polski, a także na Nike.com oraz platformie NikeiD.

źródło: Okazje.info