Muzyka do biegania. 8 motywujących przebojów, które dodają sił [Muzyka Motywująca]

Bieganie z słuchawkami i smartfonem? Dla wielu to nie do pomyślenia, dla innych nieodłączny element każdego treningu. Jeśli o mnie chodzi, to wszystko zależy od nastroju, ale przyznaję się, że najczęściej po rozgrzewce, wciskam "play". Oto subiektywna lista muzycznych przebojów do biegania.

Jak biegają początkujący, a jak - najlepsi biegacze świata? Przeczytaj w książkach >>

W czasie zawodów rzadko słucham muzyki. Po pierwsze uważam, że nie ma lepszej motywacji od kibiców i najbliższych, którzy dopingują na trasie, a po drugie najbardziej lubię wsłuchiwać się we własny oddech.

Inna sprawa, że dobra nuta czasami może ponieść do tego stopnia, że... traci się kontakt z rzeczywistością. Przykład? Jeden z moich znajomych podczas maratonu w Łodzi tak zawzięcie słuchał swojej playlisty, że zamiast pobiec na 42,195 km, w muzycznym amoku zboczył z trasy i popędził z biegaczami na 10 km. Kiedy zdezorientowany - po godzinie - wbiegł do mety w Atlas Arenie, wtedy zdjął słuchawki i krótko mówiąc... było po zawodach. Dlatego podobnie jak z samochodową nawigacją. Zawsze warto patrzeć na znaki.

SPRAWDŹ CZEGO SŁUCHAJĄ POLSCY BIEGACZE >>

Własna playlista z ulubionymi kawałkami jest dodatkowym bodźcem i doskonałym umilaczem czasu, szczególnie przy długich wybieganiach .

Utworów, które dodają "kopa" jest cała masa. I to nie tylko dotyczy biegania. Pamiętam, jak Jerzy Dudek, były wybitny bramkarz, przed słynnym finałem Ligi Mistrzów Liverpool - AC Milan, mobilizował się przy kawałku "Damy radę" WWO.

Moją muzyką z serii "the best", dzięki której kilometry zamieniają się w metry, jest ścieżka dźwiękowa z ulubionego filmu "Rocky".

 

Nie wiem, jak Wy, ale gdy ja słyszę fanfary rozpoczynające utwór "Gonna Fly Now" lub "Going The Distance", to wtedy nie ma, że boli. Odzyskuję siły i pędzę dalej.

 

Pozostajemy w filmowym klimacie i z superpozytywnym kawałkiem z Forresta Gumpa. Run Forrest, Run!

 

Wprawdzie to piosenka z ubiegłorocznego mundialu w Brazylii, ale to wciąż dobra propozycja, szczególnie na letnie treningi.

 

W biegowej liście przebojów nie mogło zabraknąć Pharella Williamsa z jego hitowym "Happy". W wielu miastach powstały promocyjne teledyski do tego utworu. Biegową wersję możecie obejrzeć TUTAJ .

 

Chcesz mieć seksowne ciało? Chcesz mieć Bugatti albo Maserati? Musisz na to zapracować... Oto motywacyjne przesłanie od Britney Spears

 

Kolejna - choć już 25 letnia - potężna dawka energii. I od razu nogi zaczynają szybciej przebierać!

 

Może nie za często, ale raz na jakiś czas warto sobie puścić ten utwór, a co! Można go też odpalić na zawodach, a najlepiej kilometr przed metą. Z pewnością będzie to najszybszy finisz w Waszym wykonaniu!

 

To była subiektywna lista biegowych przebojów, ale z pewnością każdy z Was ma swoje ulubione piosenki. Czekam na Wasze muzyczne propozycje. Pochwalcie się w komentarzach przy jakich utworach najbardziej lubicie biegać.

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega