adidas Supernova Glide 6 Boost [TEST]

adidas przed rokiem pokazał światu rewolucyjną technologię Boost. Początkowo dostępna była tylko w jednym modelu, adidas Energy Boost. Sprzedawany był dość drogo (ponad 700 zł) i w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Od tego roku Boost jest bardziej dostępny. Przez ostatni miesiąc testowałem model adidas Supernova Glide 6 Boost, czyli pierwszy model z tą technologią za w miarę rozsądną cenę.

Więcej testów butów czytaj na kolekcjonerbutow.pl

Czym jest Boost? To ultranowoczesny materiał amortyzujący. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek umieszczonych w podeszwie, które zbierają i oddają energię. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża. Tyle teorii, ale czy to rzeczywiście działa? Okazuje się, że tak.

Wygląda jak styropian, ale na tym podobieństwa się kończą. Podczas chodzenia but wydaje się miękki, ale tylko wtedy. Gdy tylko rozpoczniemy trucht, zaczynamy odczuwać, że but niejako sam nas odpycha od podłoża, pomaga nam zrobić kolejny krok. Odczucie można nieco porównać do sprężyny, która mocno wybija nas do przodu. Bieganie jest łatwiejsze, lżejsze. Z początku to dość dziwne, acz przyjemne uczucie. Boost sprawdza się na twardych nawierzchniach asfaltowych, dobrze się sprawuje na tartanie, ale i radzi sobie w terenie. Czy jest wytrzymały, po miesiącu użytkowania ciężko stwierdzić. Na pewno jest odporny na zmiany temperatury - sprężystość pianki jest taka sama, gdy jest około zera i gdy temperatura skoczy o kilkanaście stopni Celsjusza w górę.

adidas Supernova Glide 6 Boost, buty do bieganiaadidas Supernova Glide 6 Boost, buty do biegania adidas Supernova Glide 6 Boost adidas Supernova Glide 6 Boost

Jednak to nie technologia Boost jest największym atutem Supernova Gilde 6, a niesamowita cholewka. W wykonana z cieniutkiej acz wytrzymałej siateczki, jest lekka, przewiewna, miękka, dopasowująca się do stopy. Tych butów nie chce się zdejmować z nóg. Przebiegłem w nich blisko 300 km i nie miałem żadnych przygód z obtarciami, odparzeniami czy opuchnięciami. Pierwszy bieg po wyjęciu z pudełka i nic. Duża w tym zasługa języka, który świetnie dopasowuje się do kształtu stopy i delikatnie oddziela łuk stopy od miejsca wiązania sznurowadeł. To atut dla osób z wyższym podbiciem, coś o tym wiem.

Kolejny plus to podeszwa wykonana przez firmę Continental, specjalizującą się m.in. w oponach samochodowych. Dobrze znane materiały z testowanych przeze mnie w zeszłym roku Supernova Sequence 5 i tu się świetnie sprawdzają. Dobre trzymanie na asfalcie i tartanie, zarówno suchym jak i mokrym, przyzwoita trakcja na leśnych ścieżkach.

Jeśli szukacie uniwersalnego buta, w którym zrobicie zarówno trening szybkościowy , jak i wybierzecie się na długie wybieganie , to adidas Supernova Glide 6 Boost będzie trafionym wyborem. W zachwytach nie jesteśmy osamotnieni. Chwali ten but m.in. redakcja Runner's World, która go uznała najlepszym modelem tej wiosny.

Minusy? Trudno je znaleźć, ale dla wielu biegaczy może być to cena. Choć to najtańszy model wyposażony w technologię Boost na całej długości podeszwy, to na jego zakup trzeba przeznaczyć sporo, bo aż 499 zł. Jednak będą to dobrze wydane pieniądze.

Buty adidas Supernova Glide 6 Boost można kupić na adidas.pl, w salonach adidas i w wielu sklepach biegowych.

Buty testował Kolekcjonerbutow.pl

ADIDAS buty do biegania męskie SUPERNOVA GLIDE 6 BOOST w okazje.info