Beata Sadowska: I jak tu nie biegać!

Beata Sadowska nie znosiła biegać. Jak to się stało, że dziś ma na koncie już 12 maratonów i zaraża innych biegową energią? Dowiecie się z jej pierwszej książki. 19 marca trafia do księgarń "I jak tu nie biegać!". To nie jest typowy poradnik pt. "Jak zacząć biegać?" - to prawdziwe antidotum na lenistwo!

Autorka biegła w 12 maratonach: w Europie, Azji, Ameryce; na ulicach wielkich miast, w górach i po egzotycznej plaży. Jej relacje przeplatają się z wypowiedziami trenera Kuby Wiśniewskiego. Książka łączy pasję, wiedzę i mądrą miłość do biegania.

I jak tu nie biegać!

W stu procentach podpisujemy się pod tym hasłem, dlatego Polska Biega objęła patronat medialny nad tym wydawnictwem.

I jak tu nie biegać!, Beata SadowskaI jak tu nie biegać!, Beata Sadowska mat.pras. Wyd. Otwarte

Książkę doceniło wiele osób ze świata biegowego i mediów.

"Ze wszystkich książek o bieganiu najbardziej lubię nie te o treningu, ale te o motywacji. Powie ktoś: co jeszcze można napisać ciekawego o tym, że fajnie jest biegać? Otóż można bardzo wiele. Przeczytaj książkę Beaty, a dowiesz się, o co naprawdę chodzi w bieganiu. I co tracisz, jeśli jeszcze nie biegasz".

Marek Tronina, dyrektor Maratonu Warszawskiego

"Książka Beaty Sadowskiej jest po prostu fajna i trzeba ją przeczytać, a nie tylko przebiec... wzrokiem.

To książka dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli biegać, i dla tych, którzy biegają. Są tu rady dotyczące biegania i rady dotyczące diety. Podpowiedzi trenera i - jakże mi bliskie - wyznania o niemożności poradzenia sobie ze specjalnym >biegackim< zegarkiem. Są fajne miejsca, które Beata widziała i w których biegała.

Wszystko mi się w tej książce podoba - oprócz sugestii, że bieganie rano jest lepsze niż bieganie wieczorem. Otóż według mnie jest odwrotnie! Ale istnieje tylko jeden sposób, by się o tym przekonać: zacząć biegać. Oczywiście po przeczytaniu tej książki".

Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka", maratończyk

"Dzięki lekturze książki Beaty poczułem się, jakbym przebiegł maraton. Nie, wcale nie zmęczony. Naładowany dobrą energią. I postanowiłem dać bieganiu jeszcze jedną szansę. Może wreszcie je polubię?"

Marcin Prokop, dziennikarz TVN

"Radość biegania - każdy z nas, biegających, odczuwa ją w inny sposób, ale wszyscy wiemy, jak trudno opisać ją słowami. Beacie się udało. Tę książkę można czytać przed bieganiem, w trakcie (czekam na audiobook) lub po treningu. Nie sposób przedawkować. Nic, tylko czytać i biegać!"

Maciej Kurzajewski, dziennikarz TVP Sport, zdobył Koronę Maratonów Ziemi

"Wreszcie się doczekałem - książki o bieganiu napisanej przez kobietę. I to jakiej książki! To, że autorka biega amatorsko, nie przeszkadza jej w mistrzowskim ukazaniu tego baaardzo szerokiego tematu. Fascynujące ujęcie problemów, z którymi stykają się biegacze, i wciągający styl. Z serca polecam".

Jerzy Skarżyński, maratończyk, trener, autor poradników dla biegaczy

O Autorce

Beata SadowskaBeata Sadowska for. Robby Cyron fot. Robby Cyron

Beata Sadowska - jak sama mówi - nie ma dziadka Chińczyka, ale w przedszkolu nazywali ją Chinką. W podstawówce trenowała lekkoatletykę w Legii. Na początku liceum dostała świetną szkołę życia: spędziła w Londynie dwa i pół miesiąca i musiała sama się utrzymać. Od tamtej pory potrafi obsługiwać piec do pizzy. Jako dziewiętnastolatka pracowała w Radiu Kolor. Była reporterem politycznym, choć jej pierwsza relacja dotyczyła cen sztucznych choinek. Rok później zaczęła pracę w Radiu ZET, gdzie dziennikarstwa uczyła się od Andrzeja Woyciechowskiego. Potem przeszła do TVN-u i trafiła pod skrzydła Mariusza Waltera, który pokazał jej, czym tak naprawdę jest praca w telewizji, m.in. w Faktach. W MTV praca była zabawą - z Marcinem Prokopem. Raz nawet nabrali widzów, że wzięli ślub. W TVP2 spędziła sześć lat w "Pytaniu na śniadanie". Pracowała dla wielu magazynów, takich jak "VIVA!", "Gala", "Elle", "Film") i miała wielką frajdę z robienia wywiadów (Woody Allen, John Travolta, Meg Ryan, Kevin Spacey, Hugh Grant, Jack Nicholson, Sophia Loren, Naomi Campbell, Madeleine Albright, Monica Bellucci, Tom Jones).

Przez te wszystkie lata nie biegała. No, prawie przez wszystkie, bo zaczęła w "Pytaniu na śniadanie". Dziś prowadzi audycję "W biegu i na wybiegu" w Radiu ZET Chilli. W Polsat Café też biega, żeby złapać "ZOOM na miasto". O bieganiu pisze na swoim blogu beatasadowska.com.

embed

eBook I jak tu nie biegać!

    w okazje.info