Siła ograniczeń

Siła ograniczeń, jakie sami przed sobą stawiamy, jest czasem powalająca. Tych dwoje - Chrissie Wellington i Rich Roll - walczą i nie dają jej się pokonać.

Chrissie Wellington to "najtwardza kobieta na świecie". Rich Roll z kolei został zaliczony przez czasopismo "Men's Fit-ness" do grona 25 najsprawniejszych mężczyzn na świecie. Oboje napisali książki o tym, w jaki sposób zasłużyli sobie na te tytuły.

Wyd. Galaktyka

"Ukryta siła" to biografia Richa Rolla, który z 40-letniego otyłego, uzależnionego od alkoholu prawnika, zmienił się w jednego z najsprawniejszych mężczyzn na świecie. To historia o odnalezieniu w sobie niesamowitych pokładów energii, o wytrwałości, odwadze, walce z własnymi słabościami i o tym, że każdy może osiągnąć więcej, niż mu się wydaje.

Rich Roll, jak sam o sobie pisze, "lubi w swoim życiu przeginać ze wszystkim". Np. gdy w dzieciństwie trenuje pływanie, to stanowczo ponad swoje siły. Odreagowując stresy w pracy, popada w kolejną skrajność - alkoholizm. W przeddzień 40-tych urodzin postanawia (znów pod wpływem impulsu) zmienić swoje życie. Przechodzi na dietę wegańską i zaczyna trenować triathlon. Jego treningi nie są rekreacyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. Po upływie 6 miesięcy bierze udział w najbardziej spektakularnych zawodach triathlonowych, Ultraman-515.  Dwa lata po tym wyczynie okazało się, że Rich dokopał się do jeszcze większych pokładów własnej ukrytej siły. Wraz z przyjacielem opracowali plan EPIC5 - porwali się na pięć triatlonów na dystansie Ironmana (19km pływania, 900 km na rowerze, 210 km biegu), każdy na innej hawajskiej wyspie, a wszystkie razem w mniej niż tydzień!

Wyd. Galaktyka

"Bez ograniczeń" to osobiste wspomnienia Chrissie Wellington. W dzieciństwie Chrissie trudno doszukać się zadatków na przyszłą mistrzynię świata. Nie była cudownym dzieckiem, a pseudonim Muppet bardziej kojarzy się z niezdarnością, niż ze sportowym talentem. Miała jednak ambicje, niezaspokojony apetyt na nowe wyzwania i żelazną zasadę, by pozostać otwartą na wszystko, co życie ma do zaoferowania. Z brytyjskiej urzędniczki zmieniła się w mistrzynię świata w Ironmanie.

Chrissie Wellington jest czterokrotną zwyciężczynią Mistrzostw Świata Ironman w Kona na Hawajach (2007, 2008, 2009 i 2011). To książka dla wszystkich, którzy wmówili sobie, że na realizację marzeń jest już za późno.