Zapytaj eksperta: Buty na asfalt i w teren 2 w 1?

Czy istnieją buty, które sprawdzałyby się bardzo dobrze zarówno na treningach szosowych, jak i w terenie? Na te i inne pytania odpowiada do końca miesiąca ekspert Intersport - Maciej Łucyk.

"Biegam kilka razy w tygodniu, na zróżnicowanych nawierzchniach. Czasami wybieram trasy asfaltowe, ale często biegam tam, gdzie podłoże jest miękkie - w lesie, czy na łąkach. Jakie buty są najbardziej odpowiednie, i na tyle uniwersalne, aby nadawały się na bieganie po twardych i miękkich drogach?

Pozdrowienia, Iga"

Niestety muszę Panią zmartwić - uniwersalne obuwie nie istnieje. Buty terenowe mają agresywny bieżnik, dający bardzo dobrą przyczepność na mokrych i błotnistych nawierzchniach. Posiadają niekiedy membranę, która zapewnia wodoodporność. Butów do biegania w terenie nie stosujemy na ulicy, ponieważ będą się szybko zużywać - guma na podeszwie nie jest tak odporna na ścieranie, jak w butach do biegania po ulicy. Wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie butów do biegania po ulicy również w niezbyt wymagającym terenie. Jednak do trudniejszych, nachylonych, mokrych i śliskich tras zalecałbym buty terenowe.

Pozdrawiam, Maciej Łucyk

Masz pytanie? Zadaj je ekspertowi! Maciej Łucyk odpowiada na Wasze pytania do końca maja. Wystarczy napisać na zapytaj.eksperta@gazeta.pl.

Przeczytaj również: Zapytaj eksperta: Jak to jest z tym maratonem? Zapytaj eksperta: Co jeść po treningu i podczas maratonu? Zapytaj eksperta: Powrót do biegania po kontuzji Zapytaj eksperta: Czym się różnią startówki od butów naturalnych? Zapytaj eksperta: Jak dużo i jak często biegać? Zapytaj eksperta: Bieżnia mechaniczna Zapytaj eksperta: Bieganie damsko-męskie Zapytaj eksperta: Startówki i buty terenowe

Partnerem akcji jest: Logo InterSportLogo InterSport Intersport

Dołącz do nas na Facebooku.