Zapytaj eksperta: bieżnia mechaniczna

Czym różni się bieganie na dworze, po ulicach, od treningów na bieżni mechanicznej? Maciej Łucyk, ekspert Intersport odpowiada na nurtujące Was pytania. Tym razem - na tapetę trafia bieżnia mechaniczna.

"Biegam na bieżni i jestem w stanie biec długo, ale na dworze męczę się znacznie szybciej. Dlaczego tak jest? Czy jest jakiś przelicznik, że na bieżni trzeba biec tyle by na dworze móc przebiec konkretny dystans? Czy może Pan polecić jakąś dobrą i niedrogą bieżnię do biegania w domu?

Pozdrowienia, A."

Trenując na bieżni nie mamy do czynienia z warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, deszcz, śnieg, ani ze zmieniającym się ukształtowaniem terenu. Jeśli chcemy choć troszkę zrównać bieganie na bieżni z treningami w terenie, powinniśmy trenować na kącie nachylenia 1,5 %. Dopiero takie ustawienie daje porównanie z bieganiem po płaskim terenie na zewnątrz. Bieganie w na zewnątrz jest zdecydowanie ciekawsze, ponieważ ciągle zmienia się otoczenie, dlatego proszę się nie zniechęcać do biegania poza budynkiem.

Ceny bieżni dostępnych na rynku zaczynają się od 2000 zł, ale nie polecałbym tego typu sprzętu. Najczęściej są małe, taśma, po której się biegnie jest wąska i dosyć krótka, co nie daje zbyt dużego komfortu. Ponadto ich trwałość jest niezadowalająca. W ofercie Intersportu są bieżnie firmy BH z regulowanym kątem nachylenia do 12%, dużą taśmą oraz solidnej budowy, a ceny zaczynają się od 2999 zł.

Pozdrawiam, Maciej Łucyk

Masz pytanie? Zadaj je ekspertowi! Maciej Łucyk odpowiada na Wasze pytania do końca maja. Wystarczy napisać na zapytaj.eksperta@gazeta.pl.

Przeczytaj również: Zapytaj eksperta: Jak to jest z tym maratonem? Zapytaj eksperta: Co jeść po treningu i podczas maratonu? Zapytaj eksperta: Powrót do biegania po kontuzji Zapytaj eksperta: Czym się różnią startówki od butów naturalnych? Zapytaj eksperta: Jak dużo i jak często biegać?

Partnerem akcji jest: Logo InterSportLogo InterSport Intersport

Dołącz do nas na Facebooku.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.