Marznące palce u nóg. Fizjoterapeuta radzi.

Marznące palce u stóp to problem Pawła. Jak walczyć z tą przypadłością sugeruje fizjoterapeutka Ewa Witek-Piotrowska.

Paweł: Podczas biegania zamarzają mi duże paluchy u stóp. Myślę, że to jest I stopień odmrożenia. Skóra staje się bardzo blada i niewrażliwa na dotyk jakby zgrubiała. Po rozgrzaniu czuję lekkie swędzenie i pieczenie. Można nawet powiedzieć, że trochę boli. Palce mi bardzo szybko marzną także gdy siedzę w domu. Palce marzną mi nawet przy temperaturze 1-2 stopni powyżej zera. Co z tym zrobić?

Ewa Witek-Piotrowska * : Takie objawy marznięcia mogą być objawem choroby naczyniowej. Powinien wybrać się Pan do naczyniowca. To najprawdopodobniej problem krążeniowo-naczyniowy. To co można samodzielnie robić, to masowanie stóp twardą szczoteczką, hartowanie na przemian zimną i ciepłą wodą.

*Ewa Witek-Piotrowska: jest fizjoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w leczeniu urazów sportowych, schorzeniach ścięgna Achillesa, stawu skokowego, stopy, kolan, mięśni i kręgosłupa. Zajmuje się rehabilitacją, diagnostyką stóp i wad postawy oraz wytwarzaniem wkładek ortopedycznych. Współzałożycielka Kliniki Rehabilitacji Sportowej ''Ortoreh'' www.ortoreh.pl

Dołącz do nas na Facebooku