Jagna: Czy za dużo tego dobrego?

Witam, mam 32 lata. Biegam średnio trzy razy w tygodniu po godzinie i 15-30 minut, trzy razy w tygodniu chodzę na spinning. Od jakiegoś czasu biega mi się coraz gorzej

Nogi mam ciężkie jak kłody, więc na pokonanie tego samego dystansu potrzebuję dziś więcej czasu niż miesiąc temu. Ostatnio też boli mnie udo (wewnętrzna strona, bardziej z przodu). Czy możliwe jest, że za bardzo męczę nogi? Nie biegam szybko, puls średnio 135-145. Nie robię natomiast żadnych dodatkowych ćwiczeń na nogi, ale zawsze przed i po biegu rozciągam się. Byłabym wdzięczna za poradę.

Witam, na to wygląda, że przemęcza Pani mięśnie, nie dając im w ogóle czasu na regenerację. Najczęściej takie przeciążanie kończy się kontuzją lub tak jak u Pani zmniejszeniem efektywności pracy i odczuciem "zmęczenia" nóg.

Prawdopodobnie ciągle w mięśniach cały czas dochodzi do mikrouszkodzeń mięśni. Powinna Pani zrobić sobie regenerację - przerwę w treningu, solanki, saunę, masaże. Potem rozpocząć powoli, robiąc sobie dwa lub trzy dni wolnego. Pozdrawiam i życzę powodzenia.