Krwawienie sutków - bolesny problem biegaczy

Krwawiące sutki, to z pewnością temat wstydliwy, ale bardzo powszechny. Za każdym razem wraca jak bumerang przy okazji dużych imprez biegowych - to wtedy właśnie biegacze cierpią najbardziej na tę dolegliwość. W dużym skrócie wyjaśnię Wam przyczyny i zasugeruję metody zapobiegania.

Krwawienie sutków - bolesny problem biegaczy

To już jest tak, że im dłużej biegasz, tym bardziej poznajesz bieganie i to nie zawsze od tej przyjemnej strony. Temat obtartych sutków, to z pewnością temat wstydliwy, ale bardzo powszechny. Za każdym razem wraca jak bumerang przy okazji dużych imprez biegowych - to wtedy właśnie biegacze cierpią najbardziej na tę dolegliwość. W dużym skrócie wyjaśnię Wam przyczyny i zasugeruję metody zapobiegania.

Główne przyczyny obtarć:

Obtarcia sutków w trakcie biegania biorą się z bardzo prostego zjawiska fizjologicznego. W trakcie biegania pocisz się, a pot jest mieszanką wody, soli i kilku innych składników mineralnych. Gdy woda wyparowuje, na sutkach zostaje sól. Osadzona na brodawkach sól w połączeniu z tarciem o wilgotną koszulkę powoduje obtarcie. Kolejnym powszechnym powodem obtarć może być:

    Materiały partnerów

    zobacz wybrane produkty