Pierwsze sympozjum fizjoterapeutyczne o stawie kolanowym w Polsce

5 września w Warszawie w siedzibie Medycznego Centrum Konferencyjnego CEMED (ul. Pory 78) odbędzie się pierwsze w Polsce sympozjum fizjoterapeutyczne o stawie kolanowym. Organizatorem wydarzenia jest Carolina Medical Center i CEMED. Serwis Polskabiega.pl objął patronat nad wydarzeniem. Trenerze, fizjoterapeuto, zapraszamy!

Dopadła cię kontuzja? Sprawdź polskabiega.pl/ kontuzje biegacza

Choć sympozjum skierowane jest przede wszystkim do fizjoterapeutów (zarówno tych praktykujących, jak i studentów), lekarzy ze specjalizacją z rehabilitacji, lekarzy ortopedów, trenerów przygotowania motorycznego, to mile widziani są wszyscy, którzy interesują się tematyką leczenia i rehabilitacji stawu kolanowego.

Podczas sympozjum poruszone zostaną tematy:

- anatomii i biomechaniki - m.in. unikalne materiały filmowe i zdjęciowe z pokazów cadaverowych oraz praktyczne wykorzystanie tej wiedzy w pracy w pacjentem - diagnostyki obrazowej i funkcjonalnej - dlaczego dobry fizjoterapeuta powinien umieć interpretować tej wyniki, - postępowania zachowawczego i pooperacyjnego po najczęstszych kontuzjach stawu kolanowego - czyli jak skutecznie pomóc pacjentowi i jednocześnie nie zepsuć dokonań chirurga, - wykorzystania wiedzy osteopatycznej w leczeniu stawu kolanowego.

W najbliższym czasie na Polskabiega.pl przeprowadzony zostanie konkurs, w którym nagrodą będzie zaproszenie na sympozjum.

Szczegółowy plan pierwszego sympozjum fizjoterapeutycznego o stawie kolanowym

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.